Nastartujte svou imunitu před dlouhou zimou. Do lékárny přitom nemusíte vůbec chodit

Imunitu bychom měli podporovat každý den, protože je to něco, co je křehké, a proto jsme většinou nemocní. Imunitu můžete podpořit nejen potravinami, ale také doplňky stravy, které jsou pro mnoho z nás mnohem lepší metodou. Přírodními lektvary ale rozhodně nic nezkazíte a navíc do těla dostanete opravdu jen to, co potřebuje, bez zbytečných chemických látek. Co si tedy můžete dopřát?

Imunitu posilujte hlavně na podzim

Podzimní období je právě tím, ve kterém byste se měli na imunitu zaměřit. Je totiž velmi důležité, abyste své tělo ochránili hlavně před chřipkou nebo dalšími nemocemi, které jsou typické pro podzimní a zimní období. Mnoho lidí se tak obrací na lékaře, aby jim doporučil vitaminy nebo doplňky stravy. Přitom je mnohem jednodušší si nakrájet čerstvé jablko nebo banán.

Imunitu byste si měli chránit, protože jakmile je oslabená, příznaky nemocí se projeví mnohem rychleji a nemoc také bude rychleji postupovat. Může se dokonce stát, že nemocní budete neustále dokola, protože imunita se nebude mít jak nastartovat. Proto je dobré ji podporovat po celý rok, i v letním období. Jaké domácí nápoje si můžete připravit doma v kuchyni?

Mohlo by vás zajímat:  Jakými způsoby se stanete v práci produktivnějšími?
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké ingredience můžete použít?

Potraviny jsou to nejlepší, co můžete svému tělu dát a zároveň čím podpořit svou imunitu. Bude tak lépe reagovat na všechny změny. Proto je dobré mít doma suroviny, které jsou zdraví prospěšné a obsahují vitaminy a minerály, které tělo i orgány v něm ochrání. Mezi takové patří například med, česnek nebo zázvor. Vhodné jsou také citrusy, které obsahují množství vitaminu C.

Vitaminy jsou důležité, potřeba je doplnit ale také minerály a další stopové prvky, které najdete nejen v ovoci, ale také v zelenině nebo ořeších. Nápoje z ovoce nebo zeleniny si pak můžete dopřát každý den ráno, protože snídaně je základem celého dne, i když spousta lidí její prospěch podceňuje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-boost-immune-health