IMEI číslo telefonu je unikátní. O zařízení prozradí důležité informace

Každé mobilní zařízení má unikátní IMEI číslo, které mu dodává originalitu. IMEI (International Mobile Equipment Identity) je průmyslový standard, který sdílí výrobci a mobilní operátoři pro zabezpečení nákupu. Vaše IMEI číslo je důležité pro registraci vašeho zařízení a může být vyžadováno při vyplňování formulářů podpory nebo v případě, že se vaše zařízení ztratí nebo bude odcizeno.

Jedním z hlavních důvodů, proč je IMEI tak důležité, je jeho schopnost identifikovat a ověřit legitimitu mobilního zařízení. Pokud kupujete mobilní zařízení z druhé ruky, můžete pomocí IMEI ověřit, zda je toto zařízení legitimní. Pokud se vaše zařízení ztratí nebo bude odcizeno, IMEI číslo může být také použito k jeho sledování a zjištění jeho polohy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte mravence ze svého domova. Tři nejúčinnější metody nestojí ani korunu

Navíc IMEI číslo může poskytnout další užitečné informace o vašem zařízení, jako například rok výroby a platnost záruky. Existuje několik způsobů, jak zjistit IMEI číslo zařízení, včetně vyhledání v nastavení zařízení nebo volání speciálního kódu na telefonu.

Jak zjistit IMEI svého mobilního zařízení?

Existuje několik způsobů, jak zjistit IMEI svého mobilního zařízení. Jedním z nejrychlejších způsobů je vytočit kombinaci *#06# na svém telefonu a zavolat. Jakmile tak učiníte, na obrazovce se objeví informace o vašem zařízení včetně jeho IMEI čísla.

Mohlo by vás zajímat:  Houba na mytí skrývá nepříjemné překvapení. Stačí si přičichnout a víme, co v ní je
Zdroj obrázku: Freepik

Další možností je najít IMEI číslo v nastavení zařízení. Pokud máte zařízení od společnosti Apple, jděte do Nastavení -> Obecné -> Informace a posuňte se dolů, dokud nenajdete sekci IMEI. Většina Android telefonů nabízí podobnou cestu. Pokud jdete do Nastavení -> O zařízení -> Stav, měli byste najít možnost IMEI.

Jak chránit své IMEI číslo před zneužitím?

Své IMEI číslo byste měli chránit stejně jako své osobní údaje. Nikdy nezveřejňujte své IMEI číslo na neznámých webových stránkách, sociálních sítích nebo ho nedávejte cizím lidem. Pokud se rozhodnete prodat své zařízení, měli byste nejprve odstranit všechny osobní údaje a poté vymazat IMEI ze svého zařízení. To pomůže zabránit zneužití vašeho IMEI a ochrání vaše soukromí.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/How-to-find-a-phones-IMEI-number_id62867