Sklo u krbu výborně vyčistíme i díky domácímu prostředku

Jednou za čas je zapotřebí vyčistit sklo u krbu. Jakmile se na něm objeví nečistoty nebo saze, měli byste se o něj postarat. Jedině díky tomu si užijete svého krbu naplno, protože uvidíte nádherně na plameny uvnitř. Není na tom nic těžkého a zvládnete to během chvilky. I přesto to lidé hodně odkládají. Čím déle to budete odkládat, tím náročnější čištění nakonec bude. Tak na nic nečekejte.

Přípravná fáze

V první řadě musíte počkat, až krb zcela vychladne. Čištění skla musíte dělat až ve chvíli, kdy bude naprosto studené. Horké nebo teplé sklo byste mohli nejen zničit, ale také se o něj ošklivě spálit. Myslete proto na vlastní bezpečí i záchranu této části krbu. Jakmile bude sklo studené, můžete ho z krbu vyndat a pustit se do čištění. Postačí vám přitom jen ingredience z kuchyně.

Mohlo by vás zajímat:  Mech mezi dlažebními kostkami lze odstranit i snadněji než zdlouhavým pletím

Domácí směs na čištění skla

Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 nebo prostředek, který je speciálně určený pro čištění skla v krbu. Ocet vám naprosto postačí k tomu, abyste dokonale a velmi šetrně vyčistili tento povrch. Zkusit můžete také směs vody s jedlou sodou, ze které vytvoříte hustou pastu. Připravte si také čistý hadřík z mikrovlákna, které nebudou na sklo pouštět chloupky.

2149411897
Zdroj obrázku: Freepik

Očistěte všechny nečistoty

Hadřík navlhčete a naneste na špinavý povrch čisticí směs. Použít můžete také měkkou houbičku. Postupujte opatrně, abyste povrch nepoškrábali a směs rozprostřete rovnoměrně na každý centimetr. Potom nechte směs působit. Stačí jen pár minut, ale nejlepší je 10-20 minut. Během této doby začnou suroviny působit naplno a dosáhnete nejlepších výsledků.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený toustovač dokonale zkazí chuť na oblíbenou snídani. Čistý přitom může být během chvíle

Vyleštění je posledním krokem

Až budete mít vše hotové a dokonale čisté a odstraněné všechny zbytky čisticího prostředku, můžete přejít k leštění. Pomocí černobílých novin, čistého hadříku nebo papírových utěrek můžete sklo nádherně vyleštit. Bude jako nové a vy si užijete zážitek ze svého krbu naplno. Dělejte tuto proceduru pravidelně a nebudete mít s čištěním nikdy problémy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-fireplace-glass-8401762