Vánoční stromek nemusí skončit na skládce. Na zahradě přečká až do další zimy
O Vánocích vybírají lidé různé stromky. Někteří milují vůni jehličí, a proto by si nikdy umělý strom nekoupili. Naopak ti, kteří ho doma mají, si nemohou vynachválit, že mají zdobení stromečku rychle a bez starostí. Na konci Vánoc ho pak sbalí a dají na půdu, kde počká do dalšího roku.
Zkuste stromek v květináči, který můžete použít několikrát
Jestli jste se přeci jen rozhodli pro živý strom, můžete si koupit klasický řezaný, ale v posledních letech jsou velmi oblíbené stromy v květináči. Po Vánocích si je můžete zasadit do zahrady nebo většího květináče a příští rok ho použít znovu. Jen je potřeba počítat s tím, že poroste a za několik let už se vám nemusí do pokoje vejít.
Jestli se pro něj rozhodnete, můžete se z něj těšit několik let. Klasické stromky většinou končí na skládkách, i když některé zoologické zahrady je pak sbírají jako potravu pro zvířata. Tím, že si koupíte stromek v květináči, ušetříte nejen peníze, ale také přírodu. Aby vám strom vydržel až do března, kdy ho budete sázet do země, je potřeba se o něj starat, aby nezvadnul.
O strom pečujte, abyste ho mohli zasadit na zahradu
Pokud chcete strom zasadit do zeminy, musíte ho mít doma maximálně do poloviny ledna. Jinak si zvykne na teplo a bude pro něj problém být velmi v nízkých teplotách, které na jaře panují. Pokud se rozhodnete ho zasadit, ještě předtím, než ho dáte na balkon, ho na pár dní přesuňte do sklepa, kde bude nižší teplota, ale zároveň nebude mrznout. Musíte ho postupně zvyknout.
V březnu pak můžete vyhloubit jámu, do které vložíte strom i s květináčem. Je ale možné, že půda bude ještě zamrzlá. Pokud se tak stane, nechte ho na balkoně nebo terase, ale přikryjte ho silnou dekou. V zemi ho přikryjte rašelinou nebo kůrou, aby neprochladnul. Nezapomeňte ho v případě potřeby přesadit, aby se měly kořeny kam rozvinout.
Zdroj: https://www.proctorsnpk.com/how-to-keep-your-christmas-tree-alive-until-next-year