I malá myš obrátí život naruby. Překousané kabely jsou jen zlomek toho, co hrozí

Myši a jiní škůdci mohou být v domácnosti velkým problémem, který ale není neřešitelný. Na podzim si tito tvorové hledají teplé místečko k přezimování a domácnosti jsou nejvhodnější, protože je v nich spousta potravin, které mohou zlikvidovat. Myši a hlodavci si najdou malou trhlinu ve zdi, kterou se do domu dostanou, a poté už je jen na vás, jakým způsobem se jich zbavíte.

Jednejte co nejdříve, hlodavci se rychle množí

Pokud máte jen podezření na to, že jsou u vás doma hlodavci, musíte jednat velmi rychle. Nejdůležitější je najít ten správný způsob, protože hlodavci jsou chytří a vynalézaví a spoustu věcí poznají velmi rychle, a tak se nebezpečí vyhnou. V teplých dnech se vyskytují hlavně venku na zahradách nebo na jiných místech, kde mají potravu. Bohužel jakmile skončí teplé dny, nastěhují se do domů, bytů i sklepů a ničí veškerou úrodu.

Hlodavci si cestu do tepla a k jídlu najdou velmi snadno. Stačí jen malá díra ve zdi a je zaděláno na problém. Pro myši dokonce není problém ani výška, protože dokážou vylézt po různých površích. To, že máte hlodavce v domě, poznáte jednoduše. Aktivní jsou hlavně v noci, takže pokud máte podezření, počíhejte si na ně. Uslyšíte zvuky z různých zákoutí a možná se vám poštěstí i nějakou myš vidět.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné věci dokážou změnit život k lepšímu. Sáček, magnet či sponka získají nové využití
Zdroj obrázku: Freepik

Jděte po stopách a zasáhněte včas

Jestli máte doma myši, můžete na podlaze pozorovat malé drobečky, které se tam objevují. Vidět můžete také jejich výkaly, a možná objevíte dokonce poškozený nábytek nebo jiná zařízení, která myši rády ohlodávají. Možná vám po domě budou chybět například kabely od počítače nebo televize. K odstranění myší můžete využít služeb specializované firmy, která už bude vědět, jaké prostředky použít.

Jestli chcete předejít tomu, aby se myši vůbec dostaly do domácnosti, musíte přijmout opatření. Dávejte si pozor, jak uskladňujete potraviny. Pravidelně uklízejte a také vynášejte odpadky, které myši a další hlodavci milují. Jako zbraň můžete koupit kočku, která je jejich přirozeným nepřítelem a mohla by velmi pomoci. Využít můžete i jiné prostředky, například vůni máty, oleandru nebo divizny myši nesnáší.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/