I malá myš obrátí život naruby. Překousané kabely jsou jen zlomek toho, co hrozí

Myši a jiní škůdci mohou být v domácnosti velkým problémem, který ale není neřešitelný. Na podzim si tito tvorové hledají teplé místečko k přezimování a domácnosti jsou nejvhodnější, protože je v nich spousta potravin, které mohou zlikvidovat. Myši a hlodavci si najdou malou trhlinu ve zdi, kterou se do domu dostanou, a poté už je jen na vás, jakým způsobem se jich zbavíte.

Jednejte co nejdříve, hlodavci se rychle množí

Pokud máte jen podezření na to, že jsou u vás doma hlodavci, musíte jednat velmi rychle. Nejdůležitější je najít ten správný způsob, protože hlodavci jsou chytří a vynalézaví a spoustu věcí poznají velmi rychle, a tak se nebezpečí vyhnou. V teplých dnech se vyskytují hlavně venku na zahradách nebo na jiných místech, kde mají potravu. Bohužel jakmile skončí teplé dny, nastěhují se do domů, bytů i sklepů a ničí veškerou úrodu.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta za pár korun pokojovým rostlinám prospěje. Odolají škůdcům i každé nemoci

Hlodavci si cestu do tepla a k jídlu najdou velmi snadno. Stačí jen malá díra ve zdi a je zaděláno na problém. Pro myši dokonce není problém ani výška, protože dokážou vylézt po různých površích. To, že máte hlodavce v domě, poznáte jednoduše. Aktivní jsou hlavně v noci, takže pokud máte podezření, počíhejte si na ně. Uslyšíte zvuky z různých zákoutí a možná se vám poštěstí i nějakou myš vidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Jděte po stopách a zasáhněte včas

Jestli máte doma myši, můžete na podlaze pozorovat malé drobečky, které se tam objevují. Vidět můžete také jejich výkaly, a možná objevíte dokonce poškozený nábytek nebo jiná zařízení, která myši rády ohlodávají. Možná vám po domě budou chybět například kabely od počítače nebo televize. K odstranění myší můžete využít služeb specializované firmy, která už bude vědět, jaké prostředky použít.

Mohlo by vás zajímat:  Klíště je důležité z kůže správně vytáhnout

Jestli chcete předejít tomu, aby se myši vůbec dostaly do domácnosti, musíte přijmout opatření. Dávejte si pozor, jak uskladňujete potraviny. Pravidelně uklízejte a také vynášejte odpadky, které myši a další hlodavci milují. Jako zbraň můžete koupit kočku, která je jejich přirozeným nepřítelem a mohla by velmi pomoci. Využít můžete i jiné prostředky, například vůni máty, oleandru nebo divizny myši nesnáší.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/