Při výběru barvy do kuchyně hraje roli styl i samotný prostor

Kuchyně je srdcem domova. Setkáváme se zde, vaříme a trávíme hodně času. Kuchyně musí být velmi praktická, ale také krásná. Jinak v ní nebudete chtít trávit žádný čas. Proto je důležité nejen si navrhnout nábytek a linku podle sebe, ale také ji správně vymalovat. Poradíme vám, podle čeho vybírat ideální barvu do své kuchyně.

Myslete na osvětlení místnosti

Velikost a osvětlení místnosti je velmi důležitým kritériem při výběru barvy. Čím menší je prostor, který máte k dispozici, tím světlejší barvu musíte použít. Nejlépe fungují barvy, jako je bílá, světle modrá nebo světle zelená. Neutrální barvy vytvoří útulnou atmosféru a hodí se prakticky ke každé kuchyni. Do velké kuchyně musíte dát trochu více barvy, protože tam i více vynikne.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na vytápění pomůže banální věc. Stačí ji pootočit do správné polohy

Styl a design je klíčem

Moderní kuchyně nejvíce těží z bílé nebo šedé, protože vyžadují elegantní styl. Na druhou stranu klasické kuchyně vypadají nejlépe v teplých a přírodních tónech, např. hnědé, krémové nebo zlaté. Jestli máte rádi rustikální styl, použijte zemité barvy, jako je tmavě hnědá nebo oranžová. Myslete proto i na styl kuchyně, ve které budete s radostí vařit pro svou rodinu.

interior-stylish-modern-kitchen
Zdroj obrázku: Freepik

Praktické barvy v kuchyni

Kuchyně musí být maximálně praktická, protože jinak v ní nemůžete existovat. Světlé barvy jsou mnohem náchylnější ke špíně a skvrnám, zatímco na tmavších barvách je snáze vyčistíte a možná tam nebudou ani vidět. Mějte na paměti, že barvy ovlivní také vaši náladu a chuť. Modrá a zelená jsou velmi uklidňující, zatímco červená a oranžová mohou působit trochu agresivně, ale také podnítí chuť k jídlu.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře nastavený radiátor ušetří za vytápění a předejde nepříjemným komplikacím

Harmonické kombinace

Myslete také na to, jak budou barvy ladit k sobě. Skříňky, podlaha a spotřebiče musí dokonale ladit k barvě stěn. Barevná paleta musí být harmonická, aby se vám v ní dobře pracovalo. Do moderního stylu klidně můžete kombinovat i kontrastní barvy. Pro tradiční kuchyň zvolte raději tón v tónu. Jestli si nejste jistí, vyzkoušejte online plánovače, ve kterých si snadno zvolíte barvu kuchyně i stěn.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/kitchen/kitchen-decor/best-colour-to-paint-a-kitchen