Podzim láká k aktivní dovolené na nezapomenutelných místech

Když se listí stromů zbarví do zlata a většina turistů už se vrátila domů, začíná ideální čas pro muže, kteří touží po adrenalinových zážitcích a nových dobrodružstvích. Podzim nabízí ideální podmínky pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu města a vrhnout se do náruče přírody. Přinášíme vám tři tipy, kam vyrazit, aby vaše podzimní dovolená byla nezapomenutelná.

Horolezecké výzvy v Alpách

Podzimní měsíce v Alpách jsou jako stvořené pro horolezectví. Nižší teploty znamenají méně námrazy na skálách a mnohem příznivější podmínky pro výstupy. Vydejte se na legendární vrcholy jako Matterhorn či Mont Blanc a zažijte pocit vítězství, když dosáhnete vrcholu. Mnoho horolezců tvrdí, že podzimní světlo dává krajině zvláštní kouzlo. Navíc méně turistů znamená více prostoru a klidu na výstupy.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhé cestování autobusem a letadlem si lze ulehčit
beautiful-shot-matterhorn-mountain-alps
Zdroj obrázku: Freepik

Surfování na divokých vodách Skotska

Zatímco většina surfařů míří k moři, pro skutečný adrenalinový zážitek doporučujeme zamířit do Skotska. Místní řeky, jako je Tay či Tummel, nabízejí ideální podmínky pro divoké vodní sporty. S prudkými peřejemi a nádhernou podzimní scenérií v pozadí je to zážitek, který nesmíte propásnout. Surfování v divokých vodách je výzvou, ale přináší také neopakovatelný pocit svobody. Po skončení můžete navíc relaxovat u otevřeného ohně s dobrou skotskou whisky.

MTB výprava přes Pyreneje

Podzim je skvělou dobou pro horskou cyklistiku. Pyreneje, pohoří na hranici mezi Španělskem a Francií, nabízí nádherné stezky pro všechny úrovně cyklistů. Vydáte-li se na vícedenní výpravu, budete moci prozkoumat místní kulturu, ochutnat skvělé jídlo a obdivovat dechberoucí výhledy. Region je bohatý na historii a kulturu, takže kromě cyklistiky můžete navštívit i některé historické památky. Večery pak můžete trávit v malých horských chatách a užívat si místní gastronomii. Mnoho tras také prochází národními parky, což poskytuje jedinečnou příležitost k pozorování místní fauny a flóry. Ať už jste zkušeným cyklistou, nebo začátečníkem, Pyreneje vás jistě okouzlí svou rozmanitostí a krásou.

Zdroj: https://www.tribes.co.uk/when-to-go/september/