Ne všechny cesty končí šťastně. Některé dopravní prostředky představují větší nebezpečí než jiné

Jak se dostat z bodu A do bodu B? Žádný problém, dnešní doba nabízí nespočet možností, jak a čím cestovat. Od dopravních prostředků až po různé trasy. Co je ale podstatné? Bezpečí především. Ne všechny dopravní prostředky jsou bezpečné, jak by si někteří mohli myslet. Pojďme se tedy podívat, jaké dopravní prostředky jsou považovány za nejbezpečnější a jaké naopak nejméně.

Nejbezpečnější dopravní prostředky

Vítězem, co se týče bezpečnosti, se stává letecká doprava, respektive komerční letecká doprava. Pyšní se nejmenším procentem úmrtí na miliardy kilometrů. Mnoho leteckých nehod se stává většinou soukromým letadlům.

Mohlo by vás zajímat:  Využít volných míst v první třídě nemůže každý. Přesednutí může skončit i zatčením

Za leteckou dopravou se umístily autobusy. Pokud nemůžete cestovat letadlem, určitě budete klidnější, když zvolíte dopravu autobusem. Můžou za to především:

  • zkušenosti řidiče,
  • nové inovace technologií,
  • až 50× větší bezpečnost než jízda automobilem.

Méně bezpečné dopravní prostředky

Pro mě osobně je cestování vlakem nejpohodlnější a nejbezpečnější, ale bohužel když už se stane nehoda, většinou si vyžádá mnoho zraněných a někdy i mrtvé. Můžete namítnout, že nehoda v letadle je v tomto ohledu horší, ale častější nehody jsou u vlaků než u letadel v poměru dosažené vzdálenosti.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle v letadle nikdy nezkoušejte, pokud nechcete naštvat posádku i ostatní cestující
Zdroj obrázku: Freepik

Ze vzduchu a pevniny se přesuneme na vodu. Najdou se lidé, kteří mají rádi tento způsob dopravy. Velké lodě nebo trajekty jsou bezpečné, ale tuto statistiku bohužel kazí rekreační lodě, proto se řadí až na čtvrté místo v rámci bezpečnosti dopravy.

Nejnebezpečnější způsoby dopravy

Na předposlední místo se dostala jízda automobilem, ačkoli jde o nejoblíbenější způsob dopravy. Každoročně se stane asi 6 milionů dopravních nehod, přičemž jedna ze 114 automobilových nehod končí smrtelně. Možná si říkáte, že dodržujete jízdu podle předpisů, ale to nemusí vůbec stačit. Kromě vás se na silnici pohybuje obrovské množství řidičů, kteří nemusí dodržovat pravidla jako vy. Kolikrát stačí chvilka nepozornosti, a už jste svědkem, nebo dokonce aktérem dopravní nehody.

Mohlo by vás zajímat:  Dvořákovi: Jeli jsme na výlet s malým synem a záměrně se ubytovali v hodinovém hotelu

Nejhorší způsob dopravy, co se týče bezpečnosti, jsou motorky. I když se jedná o vzrušující způsob jízdy, je zde nejvyšší riziko úmrtí při účasti na dopravní nehodě.

Zdroj: https://bscholarly.com/safest-means-of-transportation/