„Myslela jsem, že jsi gentleman,“ vyžadovala internetová známost zaplacení celého účtu v restauraci

Jmenuji se Jakub, a po několika měsících váhání jsem se konečně rozhodl vyzkoušet online seznamku. Při procházení profilů jsem narazil na Janu, ženu s jiskřícím úsměvem a zajímavým profilem. Rozhodl jsem se jí napsat a brzy jsme zjistili, že máme spoustu společných zájmů – oba jsme milovali hudbu, outdoorové aktivity a exotickou kuchyni. Po několika týdnech vzájemného psaní jsme se rozhodli setkat osobně. Vybrali jsme stylovou restauraci ve středu města, která byla známá svou vynikající asijskou kuchyní.

Večer začal docela příjemně. Jana byla oblečená velmi elegantně a na první pohled působila stejně přitažlivě jako na fotografiích. Ale jak večer postupoval, začal jsem si uvědomovat, že něco není v pořádku. I když jsme měli hodně společných zájmů, naše osobnosti se zdály být v konfliktu. Byla velmi dominantní, mírně arogantní a měla tendenci přerušovat mě, kdykoli jsem se snažil něco říct. Moje nadšení z prvního setkání rychle vyprchalo, ale rozhodl jsem se večer zdvořile dokončit.

Mohlo by vás zajímat:  Jak úspěšně koučovat klienty ke spokojenému životu

Problém nastal, když přišel čas platit účet. Jana si objednala poměrně drahá jídla a víno, zatímco já jsem byl mnohem konzervativnější v mých výběrech. Když přišel účet, byl jsem překvapen, když Jana očekávala, že za vše zaplatím já. Upřímně, po celý večer jsem nepociťoval žádné jiskření ani přitažlivost, a tak mi přišlo fér rozdělit účet napůl.

Když jsem to navrhl, její výraz se změnil. „Vážně?“ zeptala se s očividným pohrdáním v hlase. „Myslela jsem, že jsi gentleman.“

Mohlo by vás zajímat:  Těmto znamením zvěrokruhu věrnost nic neříká. Milují dobrodružství a dostatek pozornosti

Cítil jsem se trapně a poněkud naštvaně. „Jsem gentleman,“ odpověděl jsem. „Ale také věřím ve férovost a rovnost. Myslím, že je spravedlivé zaplatit za to, co jsme si každý objednal.“

Jana byla zřetelně uražená a naštvaná. Diskuse se rychle zvrhla ve výměnu nepříjemných slov a argumentů o moderním datování a rovnosti pohlaví. Bylo mi jasné, že se naše cesty rozejdou hned po tomto rande, ale nechtěl jsem, aby večer skončil ve špatném duchu.

Nakonec jsem zaplatil celý účet, ne proto, že bych se cítil povinen, ale abych ukončil nepříjemnou konfrontaci. Jana odešla bez dalšího slova nebo rozloučení, a já jsem tam seděl s pocitem frustrace a zklamání.

Mohlo by vás zajímat:  Jak ustát krizi v manželství a jak vztah znovu obnovit?

Toto setkání mi otevřelo oči v mnoha ohledech. Pochopil jsem, jak důležité je mít jasné komunikační a očekávání ještě před prvním setkáním, a jak rozdílné mohou být názory a přesvědčení lidí, i když se na první

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek