Každý se může stát dobrým rodičem. Zahoďte staré vzorce a buďte skutečnou oporou

S jistotou se dá říci, že dvě nejnáročnější práce světa jsou vychovat úžasnou lidskou bytost a být pro ni tím nejlepším rodičem. Práce rodiče nikdy nekončí a spolu s potomkem rosteme i my. Ideální je tedy nenamlouvat si, že už jsme dokonalí rodiče, snížit si malinko sebevědomí a učit se, jak být ještě lepší.

Upřímně a pozorně naslouchejte

Není vždy jednoduché naslouchat dětem, jelikož často neprojevují hluboké myšlenky, pro které je snadné se nadchnout. Nicméně i děti mají spoustu vzrušujících nápadů, a pokud budou věřit, že jim opravdu pozorně nasloucháte, budou se cítit důležití, což je pro psychiku dítěte důležité. Děti jsou všímavé, zábavné a zvědavé a na své rodiče se dívají jako na superhrdiny. Naslouchat svým dětem je jedním z největších darů, které jim můžete dát.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřte se na pozitivní a silné vlastnosti dítěte

Jestli vás často dítě zlobí a dělá věci, které si nepřejete, pravděpodobně se pouze snaží upoutat vaši pozornost. Pokud na to ihned reagujete, dítě vyhraje a vysílá to k němu zprávu, že se musí chovat špatně, aby to upoutalo pozornost rodiče. Špatná pozornost, také pozornost. Nicméně je třeba se zaměřovat na pozitivní chování dítěte a dát mu šanci být tím nejlepším dítětem. Jednoduše si všímejte všech věcí, které na svých dětech milujete, a minimalizujte kritiku.

Mohlo by vás zajímat:  Z dokonalých vztahů muži utíkají. Stereotyp a kritika jsou nejrychlejší cestou k rozchodu

Umožněte dětem věnovat se tomu, co milují

Rodiče často své děti tlačí do věcí, o kterých si myslí, že jsou pro ně nejlepší. V extrémních případech si rodiče snaží splnit své sny skrze děti. Takový přístup je špatný a nakonec to může skončit i vyhrocením vztahů. Pomozte dítěti poznat, co ho opravdu baví, co miluje a pro co žije. Dovolte svému dítěti, aby bylo tím, kým chce, a ne tím, kým si myslíte, že by mělo být. Je to jeho život, jeho cesta. Buďte pro děti oporou a poskytujte rady, kdykoli to bude nutné.

Zdroj: https://kidshealth.org/en/parents/nine-steps.html