Klíče ponechané v zamčených dveřích bezpečnost před zloději nezvyšují

Tento článek je určen především majitelům rodinných domů nebo třeba garáží se separátním vstupem. Do bytu vám totiž v noci v České republice zloději vnikat nebudou, když zrovna budete doma. Mnoho lidí věří tomu, že pokud nechají klíč zevnitř, vytvoří fyzickou bariéru, díky které nebude možné zámek z druhé strany otevřít. To sice platí pro osobu s klíčem na druhé straně dveří, nikoli však pro někoho se zámečnickou výbavou a trochou cviku. Takovému člověku naopak práci usnadníte, mnohem lepší je dveře jednoduše zamknout a klíč vytáhnout. A teď se pojďme podívat na funkční metody, jak zvýšit zabezpečení svého majetku.

Mohlo by vás zajímat:  Na rekonstrukci bytu můžeme ušetřit. Pomůže dobrý plán a rozumné investice

Více zámků

Podobně jako v mnoha jiných situacích také tady platí, že čím více, tím lépe. I když mít na dveřích třeba deset zámků by výrazně ztížilo jejich využívání. Dva až tři zámky jsou většinou dostatečné posílení ochrany, nejlépe pokud je každý z nich jiného typu a nejlépe pokud se odemykají na různé strany. Zkušený zloděj si sice poradí prakticky s jakýmkoli zámkem, ale bude potřebovat více času a způsobí i více hluku, což zvyšuje šanci, že jej někdo vyruší.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní péče rozhodne, jestli hortenzie přežijí zimu. Jejich řez má přísná pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Mechanické zajištění dveří

Pokud jste doma nebo pokud jakýkoliv prostor zamykáte zevnitř, asi nejspolehlivější je mechanické zajištění dveří, tedy staletími osvědčená závora nebo řetěz, které zvenku nelze otevřít. Ani tyto prostředky stoprocentně nezajistí, že dovnitř nepronikne žádný nevítaný host, ale cestu výrazně ztíží. Zloději budou muset dveře zničit, aby se přes ně dostali, a to pochopitelně vygeneruje dost hluku na to, aby si jich někdo všiml.

Pojištění se vyplatí

Obecně platí, že skvělou ochranou proti škodám způsobeným zloději je pojištění domácnosti. Pojišťovny si sice zpravidla účtují spoluúčast kolem deseti až dvaceti procent, zbytek hodnoty zcizených nebo zničených věcí, včetně například bezpečnostních zámků a dveří, poškozenému proplatí.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/6-tips-more-secure-front-door.htm