Orchideje umí být rozmarné. Dopřejte jim to nejlepší, odmění se nádhernými květy

Orchidej je považována za jednu z nejkrásnějších květin na světě. Své milovníky potěší originálními barvami a velkolepými květy. Dokáže být skutečnou ozdobou našeho domova. I když jsou tyto květiny nádherné, někdy dokážou své majitele i potrápit. Jednoduchá chyba v péči je může zahubit.

Škodlivá přebytečná voda

Pamatujte, že tyto rostliny se nesmí přelévat. Kořeny orchidejí snadno zahnívají, proto musíme své květiny bedlivě sledovat a zalévat je, až když jejich substrát vyschne. K tomu je nejlepší převařená voda. Pokud jsou kořeny orchidejí zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plevelu v zahradní dlažbě účinně působí octový postřik

Stejně důležité jako zálivka je místo, kam naši orchidej dáme. Přestože nejoblíbenějším místem bývají okenní parapety, ne vždy je to dobrý nápad. Orchideje nemají rády ostré slunce, jejich listy se snadno spálí, takže rostlina rychle vadne. Tyto květiny preferují rozptýlené světlo, proto je důležité vybrat pro rostlinu správné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Orchideje v květináčích potřebují podpěry (koupíme je v květinářství), které zabrání lámání stonků. Vyplatí se na ně pamatovat a jejich délku přizpůsobit stonku. Abyste si užili krásné exempláře, stojí za to naučit se domácí způsoby hnojení rostlin. Nemusíme vždy využívat živiny dostupné v květinářstvích nebo zahradnictvích. K výrobě česnekového kondicionéru pro naše orchideje stačí spařit 3 stroužky česneku v litru vody. Po vychladnutí můžete zalévat květinu.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli zápachu z úst se nemusíte zavírat doma. Pomohou běžné věci a také správně provedené hygiena

Jako další si můžete připravit rýžový odvar. Je to velmi jednoduchý kondicionér na výrobu. Rýži stačí namočit na cca 3 hodiny do vody a touto vodou zalít orchideje. Mrtvé výhonky orchidejí by měly být odříznuty sterilními nůžkami na základně. Odborníci radí, že místo řezu by mělo být navíc posypáno skořicí. To rostlinu zregeneruje a ochrání před případnými infekcemi.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-care-for-orchids/