Bublinková fólie ulehčí převoz věcí i skladování potravin

Bublinková fólie je zázrakem, který oceňují zejména prodejci. Jakékoli zboží včetně elektroniky nebo křehké keramiky je možné tímto materiálem zabalit a poslat zákazníkům. Tento druh fólie ale neslouží jen pro balení zboží, podle mnohých patří mezi nejúžasnější vynálezy lidstva, protože má široké použití v domácnosti i v kuchyni. Proč pro příště nevyhazovat tento typ obalu do popelnice na plasty, ale raději si jej uschovat do zásoby? Budete překvapeni, kde najde využití.

Hračka a antistresová pomůcka

Které děti nemilují po vybalení zboží skákání po bublinkové fólii nebo praskání jednotlivých koleček prsty? Pravdou je, že tato zábava neomrzí ani v dospělosti, navíc se jedná o naprosto dokonalou antistresovou pomůcku. Nejprve poslouží při bezpečné přepravě zboží, následně zmírní napětí při vysoké stresové zátěži.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství bohatě rozkvetlých orchidejí tkví ve správném hnojení. Květiny potřebují 10 důležitých složek

Proti vlhkosti v chladničce

Bublinková fólie může posloužit jako praktická podložka například na kuchyňské lince, ale také pro odvedení vlhkosti v chladničce. Doporučujeme s ní vyložit dno přihrádky na ovoce a zeleninu, díky tomuto patentu nebude na stěnách ulpívat vlhkost, uloženým kouskům tato metoda prodlouží trvanlivost.

Zdroj obrázku: Freepik

Balení křehkých potravin

Bublinková fólie poslouží pro přepravu zboží, stejně jako při skladování křehkých potravin, jako jsou vajíčka nebo některé druhy ovoce s jemnou slupkou. Samozřejmě se může tímto obalem zajistit sklo, keramika nebo jiné křehké věci v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáviděný plevel se snadno promění v cenné hnojivo. Rostliny posílí a ochrání před škůdci

Namísto termoboxu

Bublinková fólie je skvělým obalem pro zvýšení odolnosti, ale současně funguje jako tepelný izolant. Funguje na teplé i studené jídlo, proto se do ní může zabalit teplý oběd na cestu do práce i studené pití na pláž.

Na ochranu před mrazem

Neméně oblíbenou možností, jak použít bublinkovou fólii, je v zimě venku při ochraně rostlin před mrazem. Tímto obalem se mohou obmotat i venkovní květníky, které nelze přesunout do garáže. Řidiči ocení tento druh fólie též v mrazech na předním skle, ráno nebude nutné škrábat povrch pro odstranění námrazy.

Zdroj: https://lifehacker.com/12-unexpected-ways-to-use-bubble-wrap-around-the-house-1849911360