Jízda autem v létě vyžaduje větší trpělivost a obezřetnost na silnicích

Je tu období, na které se většina lidí, respektive dětí, těší nejvíce. Čeká je dvouměsíční prázdniny nebo dovolená. Výrazně se tak omezí autobusová nebo MHD doprava. Na první pohled vypadá tato novina jako radostná i pro samotné řidiče, jelikož nebudou muset potkávat autobusy, trolejbusy nebo tramvaje, ale ve skutečnosti je čeká více starostí, než by se zdálo. O jaké se jedná?

Prázdniny

I když bude na silnicích méně autobusů, trolejbusů nebo tramvají, tak to neznamená, že by vás čekala úleva. Mnoho dětí a studentů bude trávit svůj čas venku, klidně i poblíž silnice. Budete tak muset zvýšit pozornost a zůstat ve střehu, jelikož nikdy nevíte, kdy můžete narazit na dítě, které si hraje poblíž silnice.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro pohodové cestování autem v letním období

Práce na silnicích

Opravy silnic probíhají celoročně, by se dalo říci. U nás v České republice jsme zvyklí na neustálé opravy. Oproti Rakousku nebo jiným zemím tyto opravy probíhají hlavně během dne, takže kolony a následné protáhnutí cesty na dvojnásobek není žádným překvapením. Připravte se na možné komplikace spojené s údržbou silnic v tomto období.

Zdroj obrázku: Freepik

Čas dovolených

Rodiny nejčastěji vyráží na dovolenou právě v létě. Čím více automobilů na silnicích, tím větší pravděpodobnost kolon nebo nehod. Jindy bezproblémová jízda, která zabere 20 minut, může najednou trvat hodinu. Buďte připraveni na tyto události a nebojte se využít některé dny alternativní způsob dopravy, například kolo nebo vlak, pokud máte možnost.

Mohlo by vás zajímat:  Snížit spotřebu paliva pomůžou i zdánlivé maličkosti. Ušetřit jde při každé jízdě

Cena paliv

Cena paliv je na vysoké hodnotě. Může za to inflace, konflikt na Ukrajině a předchozí pandemická situace. Zdá se, že ceny paliv se nevrátí na předchozí hodnoty, jako byly před rokem 2019. Předchozí roky bývalo pravidlem, že ceny paliv výrazně rostly především v letním období. S tím je lepší počítat i letos. Pokud tedy pravidelně jezdíte automobilem, tak se připravte na vyšší výdaje.

Ušetřit můžete například jízdou na kole, jak již bylo výše zmíněno. Nejenže tím ušetříte náklady, ale ušetříte také životní prostředí a hlavně uděláte něco pro své tělo.

Zdroj: https://blog.drivedifferent.com/blog/8-tips-to-avoid-summertime-driving-dangers