Vzhled auta hraje při prodeji jednu z hlavních rolí

Zkušení obchodníci moc dobře vědí, že lidé se rozhodují primárně pod vlivem emocí. I když se tváříme jako racionální bytosti, vždycky dáme především na naše pocity a dojmy. To platí také v situaci, kdy dojde na nákup ojetého auta. A tak nepřekvapí, že autobazary běžně vynakládají nemalé prostředky na to, aby daly prodávané vozy po vizuální stránce do kupy a pak je hezky nafotily a prezentovaly potenciálním kupcům. Tento osvědčený přístup byste měli napodobit, pokud se chystáte prodat auto přímo, a nikoli skrze prostředníka.

Mohlo by vás zajímat:  Jezděte bezpečně i v náročných podmínkách. Dobrou prevencí je opatrnost a pravidelná údržba vozu

Vyhraďte si dostatek času

Rozdíl v ceně, kterou dostanete při prodeji napřímo, a částce, kterou by vám vyplatil za prodej vašeho auta bazar, může být i několik desítek tisíc. Ale tyhle peníze se neválí na ulici zadarmo, je potřeba pro ně udělat to, co by za vás jinak udělali pracovníci autobazaru. A tak počítejte s tím, že nejen na přípravu auta k prodeji, ale také ke komunikaci s potenciálními kupci a na schůzky s nimi si budete muset vyčlenit spoustu času. Klidně i desítky hodin, záleží na tom, jaké auto a v jaké lokalitě prodáváte.

Mohlo by vás zajímat:  Ideální vůz neexistuje, vždy je třeba přistoupit na kompromis
Zdroj obrázku: Freepik

Auto pořádně vyčistěte

Auto byste před nabídnutím na inzertní portály měli pořádně vyčistit a umýt, a to jak zvenku, tak zevnitř. Zbavte ho všech šmouh, vyperte čalounění, pokud je to možné, vyluxujte a vyklepejte koberečky… Zkrátka udělejte všechno to, co jste už dlouho plánovali. A nezapomeňte na zevrubnou vnější očistu, nejlépe na nějaké průmyslové ruční myčce, kde se do čištění můžete opravdu obout.

Nepodceňte focení

Rovnou z myčky auto vezměte někam, kde ho hezky vyfotíte. Pokud nemáte kvalitní fotomobil, zkuste si nějaký půjčit, protože na vizuální stránce inzerátu hodně záleží. Fotit byste měli za hezkého počasí, ale auto by nemělo stát na přímém slunci. Nejlepší je na takové focení polojasný den ve chvíli, kdy je zrovna slunce za mraky.

Zdroj: https://www.autotrader.co.uk/content/advice/how-should-you-prepare-your-car-before-selling-it