Dostat žvýkačku z vlasů, oblečení nebo bot lze několika způsoby

Mezi oblíbené pochutiny patří žvýkačky. Na trhu jsou dostupné ve velkém množství, od specifické chuti, trvanlivosti, svěžesti až po přírodní bez aspartamu. Nejenže žvýkání pomáhá udržovat čerstvý dech, ale napomáhá také k uklidnění a odstraňuje pocit sucha v ústech. Co když se ale žvýkačka dostane tam, kam nemá? Nepříjemnosti nastanou, jestliže se žvýkačka dostane do vlasů, na oblečení nebo boty. Můžete použít různé odstraňovače, ale ty nemusí správně fungovat. Místo toho sáhněte po osvědčených domácích prostředcích.

Z nevinné zábavy mohou nastat nepříjemné komplikace

Všichni si pamatujeme, jak jsme seděli ve školní lavici a všude okolo lavice nebo na židličkách byly přilepené žvýkačky. Tyto pozůstatky působily ohyzdně, nicméně pořád to byla schůdnější cesta. Horší varianta nastala, když kluci považovali za velkou zábavu lepit žvýkačky spolužačkám do vlasů. Řešením tak bývalo odstřihnutí vlasů. Zbytky žvýkaček ale nemusíte řešit takto drastickým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřehlédnutelná kráska se stane srdcem interiéru. Po zálivce z odpadu poroste jako divá

Řešení se nabízí v podobě jedlého oleje. Rozetřete ho v rukou a pomalu jej aplikujte do vlasů pomocí kartáčku s tuhými štětinami. Sice tento postup zabere více času, ale dosáhnete svého. Na konci procedury si umyjte vlasy. Pomoci může také kostka ledu. Pomocí kostky namažte přilepenou část vlasů, nechte vychladnout, a poté odstraňte zbytky žvýkačky s ledem. Zbývající zbytky odstraňte olejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistý alkohol

Dalším způsobem, jak odstranit žvýkačku ve vlasech, je alkohol. Nejvhodnější je čistá vodka. Vatový tampon namočte ve vodce a otřete s ním část vlasů od žvýkačky. Nezapomeňte si umýt vlasy po vyčištění, jelikož alkohol vysušuje vlasy. Pojistěte si hydrataci vlasů použitím kondicionéru nebo balzámem.

Mohlo by vás zajímat:  Po bodnutí komárem přinesou úlevu domácí prostředky. Sníží otok a zčervenání

Dostaňte žvýkačku pryč z oblečení

Co se týče oblečení, skvěle vám poslouží ostřílený pomocník ocet. Ten zahřejte a následně aplikujte na postižené místo. Dané místo čistěte zubním kartáčkem. Po skončení čištění oblečení vyperte v pračce běžným způsobem.

K odstranění žvýkačky vám stačí také žehlička a obyčejný papír. Oblečení dejte na prkno, na žvýkačku přiložte papír a oblečení žehlete z opačné strany. Vlivem tepla se začne žvýkačka odlepovat a skončí nakonec na samotném papíře. Oblečení poté vyperte běžným způsobem. Buďte ale opatrní, žvýkačka se nesmí za žádnou cenu přilepit na žehličku.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-get-gum-off-of-anything/