Přehřívání hodinek Apple Watch lze zabránit několika pravidly

Stejně jako u všech ostatních elektronických zařízení se i Apple Watch občas mohou přehřát. Nicméně oproti mnoha jiným zařízením, která nosíme v kapse nebo v tašce, jsou Apple Watch navrženy jako přenosné zařízení a často jsou vystaveny slunečnímu záření, což znamená, že jsou náchylnější k problémům s přehřátím. Je běžné, že se hodinky mírně zahřívají při nabíjení nebo delším pobytu na přímém slunci. Pokud se ale vaše Apple Watch nepříjemně zahřívají na dotek, existuje několik způsobů, jak snížit jejich teplotu.

Dodržujte doporučený teplotní rozsah

Je důležité dodržovat doporučený teplotní rozsah stanovený společností Apple pro používání Apple Watch. Pokud hodinky používáte v extrémně vysokých nebo nízkých teplotách, může to mít negativní vliv na výkon a provoz zařízení. V ideálním případě by se Apple Watch měly používat v teplotách mezi 0 a 35 °C. To znamená, že je vhodné vyvarovat se nošení hodinek v mrazivých zimních podmínkách nebo naopak při vystavení přímému slunečnímu záření v parných letních dnech. Pokud jste v prostředí mimo doporučený teplotní rozsah, je vhodné hodinky ochránit například nošením rukavic nebo odložením na bezpečné místo.

Mohlo by vás zajímat:  Ústní voda osvěží nejen náš dech. Zanechá svěží celou domácnost a zbaví nepříjemných lupů
Zdroj obrázku: Freepik

Odpojte Apple Watch z nabíječky

Pokud si všimnete, že se vaše Apple Watch nadměrně zahřívají, můžete je odpojit z nabíječky. Někdy se při nabíjení může vytvořit nadměrné teplo, což může způsobovat přehřátí hodinek. Odpojení od nabíječky a přesun  na chladnější místo umožní hodinkám lépe se ochladit a snížit riziko přehřátí. Navíc je vhodné zkontrolovat, zda nabíječka není poškozená nebo nevykazuje známky přehřívání. V takovém případě je vhodné použít jinou funkční nabíječku, která je určená pro Apple Watch.

Mohlo by vás zajímat:  Vatová tyčinka je pro uši hotová pohroma. Zachraňte svůj sluch šetrnějšími metodami

Vynuťte uzavření aplikací

V případě, že se Apple Watch stále zahřívají a přetrvává problém s přehřátím, můžete zkusit vynutit zavření aplikací. Některé aplikace mohou běžet na pozadí a spotřebovávat více výkonu, což může vést k přehřívání hodinek. Podívejte se do nastavení na Apple Watch a najděte možnost ukončení nebo vynucení zavření aplikací, které momentálně běží. Tím se uvolní systémové prostředky a může to pomoci snížit teplotu hodinek. Můžete také zvážit aktualizaci softwaru na nejnovější verzi, protože aktualizace často zahrnují optimalizace a opravy, které mohou pomoci v případě problémů s přehříváním.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/fixes-apple-watch-too-hot/