Dlouhé podzimní večery jsou jako stvořené pro zhlédnutí dobrého filmu

Jak listy začínají měnit barvy a vzduch je svěží, není lepší čas na to, abyste si udělali čas na skvělé podzimními filmy. Podzim je období, které přináší nostalgii a zamyšlení, což z něj dělá perfektní kulisu pro filmové vyprávění.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

„Vykoupení z věznice Shawshank“ v režii Franka Darabonta je nadčasová klasika, která vypráví příběh Andyho Dufresna (Tim Robbins), bankéře, který je neprávem usvědčen z vraždy a poslán do věznice státu Shawshank. Díky tématům naděje, přátelství a vykoupení je tento film ideální volbou pro podzimní filmovou noc.

Mohlo by vás zajímat:  Září přináší na hudební scéně řadu dlouho očekávaných novinek

Dobrý Will Hunting (1997)

„Dobrý Will Hunting“ napsaný Mattem Damonem a Benem Affleckem v hlavních rolích je potěšující drama o problémovém mladém domovníkovi z Massachusetts Institute of Technology, který má mimořádný matematický talent. Film zkoumá témata sebeobjevování, přátelství a hledání vlastního potenciálu, a proto je pro podzimní sezónu povinným zhlédnutím.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Robin Williams předvádí silný výkon ve filmu „Společnost mrtvých básníků“ v režii Petera Weira. Film se odehrává v konzervativní chlapecké přípravné škole a zkoumá témata individuality, svobodného myšlení a důležitosti využít den. Jeho podzimní prostředí a podnětné poselství z něj dělají skvělou volbu pro sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Poslední letní dny je škoda nevyužít k procházkám na zajímavá místa
man-eating-popcorn-watching-tv
Zdroj obrázku: Freepik

Lovec jelenů (1978)

„The Deer Hunter“ režírovaný Michaelem Ciminem je silný a emocionálně nabitý film, který sleduje skupinu přátel z malého pensylvánského města, kteří prožívají děsivé zážitky z války ve Vietnamu. Tento intenzivní a podnětný film si nejlépe vychutnáte v kontemplativní atmosféře podzimu.

Útěk do divočiny (2007)

Film „útěk do divočiny“ režiséra Seana Penna, založený na skutečném příběhu, zaznamenává cestu Christophera McCandlesse (Emile Hirsch), mladého muže, který opouští svůj majetek a vydává se na cestu sebepoznání v divočině Aljašky. Filmový průzkum přírody, svobody a osobní proměny se krásně hodí na podzimní sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Pražské galerie zvou na současné umění i historické skvosty

The big Lebowski (1998)

Pokud hledáte lehčí variantu, „The Big Lebowski“ od bratří Coenů nabízí jedinečnou směs humoru a tajemna. Jeff „The Dude“ Lebowski (Jeff Bridges) se zaplete do bizarní série událostí zahrnujících ukradený koberec a milionáře se stejným jménem. Jeho svérázné postavy a vtipné dialogy z něj dělají skvělou volbu pro příjemný podzimní večer.

Zdroj: https://www.oprahdaily.com/entertainment/tv-movies/g36754758/best-fall-movies/