Dlouhé cestování autobusem a letadlem si lze ulehčit

Život bez cestování si většina z nás nedovede představit. Řada lidí dává přednost dopravě po vlastní ose, tedy autem. To má své výhody i nevýhody. Na dlouhé trasy, řekněme od tisíce kilometrů výše, je ovšem rozumné zvolit raději letadlo, případně alespoň dálkový autobus. Přímé lety sice nejsou tím nejkomfortnějším způsobem, jak překonat delší vzdálenost, tedy pokud necestujete v business třídě, ale těch pár hodin při letech po Evropě se ještě dá přežít. Horší to je, pokud letíte s mezipřistáními, nebo pokud cestujete autobusem. Případně pokud tyhle varianty kombinujete.

Mohlo by vás zajímat:  Ještě než odjedu na letiště, udělám na svém kufru několik úprav. V letištních halách vidím, že nejsem jediná

Za levnými letenkami

Řada Čechů totiž neváhá za levnějšími letenkami vyrazit do zahraničí. Letiště Václava Havla má totiž nadprůměrně vysoké poplatky, a tak je běžné, že letenky z Vídně, Krakova nebo třeba Berlína vás vyjdou na zlomek ceny těch z Prahy. Jen to znamená, že si cestu protáhnete o několik hodin, na letiště je totiž třeba se dopravit, a ve většině případů Češi jedou autobusem.

senior-bus-driver-accepts-luggage-from-passenger
Zdroj obrázku: Freepik

Celý den na cestách

Namísto dvouhodinového letu a třeba hodinové cesty do Prahy tak na některé čekají tři hodiny v autobuse. U dálkových spojů není radno spoléhat na dochvilnost, a tak je lepší volit takové, které na letiště mají dorazit nejméně dvě hodiny před odletem. A z devadesátiminutového letu se rázem může stát bezmála celý den na cestách, zejména pokud vás čeká ještě další jízda z letiště do hotelu.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle jsou tři nejlepší země pro život: nejvyšší čas balit kufry a odstěhovat se za klidem

Doporučení zkušených cestovatelů

Takové cestování může být únavné. Zkušení cestovatelé však paradoxně nedoporučují vyrážet na cestu odpočatí – mnohem lépe totiž uděláte, když budete ospalí a alespoň část cesty prospíte. Čím větší úsek, tím lépe, pochopitelně. Prášky na spaní ovšem nejsou vhodnou variantou, cestování mohou spíše zkomplikovat. Na cestu byste se měli vybavit dostatkem tekutin a svačinami, jako jsou sušené maso, müsli tyčinky nebo směsi ořechů a sušeného ovoce, odolají totiž vedru i zimě a nezaberou mnoho místa.

Zdroj: https://www.usatoday.com/story/tech/reviewedcom/2019/10/25/20-products-make-long-travel-days-much-easier/3979107002/