Nový hit Netflixu varuje před hrozbami na Tinderu. Na oblíbené seznamce může dojít k čemukoliv

Hodně lidí v dnešní hektické době používá různé aplikace k seznámení. Mezi ně patří právě Tinder. Nyní po různých updatech už nenabízí jen klasické swipování, ale i další formy seznámení a zábavy. Zároveň se ale objevuje čím dál více hrozeb. Na streamovací platformě nyní běží hit Podvodník z Tinderu.

The Tinder Swindler

Dokument The Tinder Swindler trhá rekordy na streamovací platformě Netflix. V tomto dokumentu se dozvíte, jak byly podvedeny 3 ženy mužem, který se vydával za diamantového magnáta a vymámil od nich velkou sumu peněz. Zajímavostí je, že hlavním bodyguardem podvodníka je Polák Piotr K., který žádá po Netflixu odškodnění za neoprávněné použití jeho osoby v dokumentu.

Tento scénář není pouhou fikcí, ale podobné se opravdu odehrávají, proto si dávejte pozor a zkuste následujících pár tipů.

Jak bezpečně používat Tinder?

V první řadě si určitě dávejte pozor, co přesně vyplňujete na svůj profil. Určitě není vhodné sdílet telefonní číslo, adresu bydliště, nebo dokonce bankovní číslo či platební karty! To platí ovšem celkově kdekoliv na internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Japonský rituál koupele očistí mysl od všeho zlého. Staletá tradice je cizincům zapovězená
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nastane propojení s osobou, tak prvním bodem je „bílá fajfka“ v modrém zubatém kolečku, která značí, že je dotyčný/á ověřen fotkou. Dále je třeba zkontrolovat si údaje dotyčné osoby, protože se může jednat o potencionálního podvodníka. Pokud už konverzujete delší dobu a chystáte se na setkání, tak můžete využít možnosti videochatu, který byl zaveden v době pandemie covidu-19.

Podpora

Když už narazíte na problém, můžete využít bezpečnostní centrum Tinderu, které funguje od srpna 2021. Tam můžete nahlásit nebezpečné profily.

Co když narazíte na otravné protějšky? Je to velice jednoduché! Stačí je přesunout do blokace a máte vystaráno. Jestliže nechcete být razantní, ale obtěžují vás některé zprávy, tak Tinder zavedl u některých typů zpráv možnost „Vadí vám to?“, které se zobrazí příjemcům, a při jejím použití automaticky nahlásí odesílatele. Tato varianta funguje i obráceně, kdy u potencionálně urážlivé zprávy se Tinder zeptá odesílatele „Opravdu odeslat?“.

Zdroj: https://bgr.com/entertainment/netflixs-thrilling-new-documentary-might-scare-you-off-of-dating-apps-for-good/