Gastronomické festivaly lákají na kulinářský zážitek všeho druhu

Doby, kdy se Češi prostě chtěli najíst, jsou dávno minulostí. Zajímavé restaurace rostou jako houby po dešti a dnes už zdaleka nejen v Praze. Je pravda, že situace v pohostinství není po pandemii koronaviru a ve světle aktuální inflace zrovna dvakrát růžová, ale slušným podnikům se přeci jen daří, a to i těm nově vzniklým. Ale pokud si chcete letošní podzim opravdu užít, pokud jde o vaše chuťové pohárky, vyrazte na nějaký gastronomický festival. Také v tomto směru už je nabídka v Česku i sousedních zemích bohatá.

Mohlo by vás zajímat:  Porce vlašských ořechů a mandlí působí skvěle na srdce i mozek

Vinobraní a pivní slavnosti

Pro mnoho lidí jsou vstupní branou do světa gastronomických festivalů právě slavnosti, které jsou věnované primárně dvěma nejoblíbenějším alkoholickým nápojům v Čechách a na Moravě, pivu a vínu. Ale nenechte se zmást názvem, většina kvalitních vinobraní a pivních slavností vás nenechá popíjet na lačno, právě naopak. Naservírují vám zajímavé speciality lokální i mezinárodní kuchyně a k nim také celou řadu netradičních jídel. Poslední dobou na takových akcích můžete ochutnat třeba pokrmy z brouků.

Zdroj obrázku: Freepik

Street food festivaly

Roste ale i popularita street food festivalů, které už se konají i v menších městech. Na rozdíl od výše uvedených slavností jde v tomhle případě v prvé řadě o jídlo a často také o bohatý doprovodný program, který kombinuje koncerty s přednáškami a workshopy kuchařů nebo expertů na zdravou stravu. A ruku na srdce, kdo by pohrdl dobře připraveným street foodem?

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru ryb hraje důležitou roli jejich původ. Má vliv na chuť a kvalitu

Kulinářské veletrhy

Čas od času se u nás konají i kulinářské veletrhy. Většinou jde o akce určené odborné veřejnosti, ale zúčastnit se mohou také laikové, kteří chtějí „jenom“ ochutnávat a něco se dozvědět. Na veletrhu se většinou nenajíte, protože k dispozici budou skutečně jen ochutnávkové jednohubky, nanejvýš dvě tři sousta od každého pokrmu. Ale zase budete mít příležitost poznat spoustu nových chutí a jejich netradičních kombinací.

Zdroj: https://www.posist.com/restaurant-times/features/food-festivals-must-go-restaurants-food-outlets.html