Tipy pro bezpečné a pohodové cestování s dětmi autem

Léto je tu, a tak lidé cestují na dovolené nebo výlety. Mezi nejpohodlnější a nejčastější dopravní prostředky patří automobily. Může za to především pohodlnost, které je dosaženo tím, že cestujeme v automobilu pouze my s dětmi. Nemusíme také řešit čas odjezdu a příjezdu vlaku, autobusu nebo jiného dopravního prostředku. Kdykoliv chceme, můžeme si udělat během cesty přestávku. Na co si dávat pozor, když cestujeme automobilem s malými dětmi?

Teplota uvnitř auta

Léto je super období, kdy nemusíme nosit zbytečné vrstvy oblečení, aby nám bylo teplo. Nezapomínejte však na to, že i když je venku příjemně, interiér automobilu může být doslova vařící, stačí, aby byl automobil vystaven slunečnímu svitu. V takovém případě otevřete dveře a vyvětrejte vnitřek, dokud nezmizí horký vzduch. Určitě byste se měli vyvarovat dávání potomka ihned do autosedačky, jelikož může být rozpálená. Po chvilce můžete usadit bezpečně dítě do autosedačky nebo do auta (záleží na věku) a připravit se k jízdě. Můžete použít klimatizaci nebo stáhnout okna. Určitě byste neměli přecházet k druhému extrému, a to k příliš intenzivní klimatizaci, která může naopak způsobit teplotní šok.

Mohlo by vás zajímat:  Dovolená s cestovkou je sázka na jistotu, více dobrodružství přinese cesta na vlastní pěst
Zdroj obrázku: Freepik

Spálení

Pokud převážíte malé dítě, buďte si vědomi toho, že slunce má sílu i přes okna. V takovém případě chraňte dítě před svitem, aby se předešlo spálení kůže, která je náchylnější než pokožka dospělého jedince. V praxi to znamená stínění oken, pokrývku hlavy a namazání kůže opalovacím krémem.

Pravidelné zastávky

Možná jste zvyklí jezdit dlouho na jeden zátah, ale z pohledu ostatních pasažérů, zejména dětí, je to velice nepříjemná záležitost. Určitě je namístě provádět pravidelné zastávky, aby se mohly děti protáhnout, projít, nadýchat čerstvého vzduchu a zajít vykonat potřebu. Nepodceňujte také pravidelný pitný a stravovací režim.

Zdroj: https://www.bonvoyagewithkids.com/tips-for-road-trips/