Tři kódy prozradí, jestli je telefon z druhé ruky kradený

Chytré telefony patří k nejvíce pořizovaným zařízením. Tuto věcičku má většina lidí u sebe. Poskytuje nám nejen zábavu, ale také vědomosti, pomáhá nám, usnadňuje práci a slouží také k původnímu účelu, a to ke komunikaci s ostatními. Bohužel chytré telefony nevydrží donekonečna, a proto je potřeba toto spotřební zboží po nějaké době obměnit za novější model. Pro někoho může být finančně náročné pořizovat si čistě nový telefon. Z tohoto důvodu někteří uživatelé kupují telefon z druhé ruky. Takový způsob nákupu zní lákavě, protože cena je příznivá, na druhou stranu si nemůžete být jistí, zda je vše v pořádku. Od funkčnosti až po to, zda nebyl odcizen.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní telefony konkurují tradičním fotoaparátům ve všech důležitých parametrech

Aplikace pro zjištění stavu telefonu

Málokdo touží po koupi odcizeného majetku. Tuto informaci lze jednoduše zjistit prostřednictvím aplikace Stolen Phone Checker. V aplikaci zadáte požadované kódy, které jsou originální. Těmito kódy jsou:

  • ESN,
  • MEID,
  • IMEI.

Jakmile vložíte jeden z těchto kódů, zjistíte důvěryhodnost daného zařízení. V případě, že zjistíte, že se jedná o kradený telefon, nic nekupujte, upozorněte daný obchod, popřípadě problém hlaste u policie.

Zdroj obrázku: Freepik

V USA nemůžete s kradeným telefonem komunikovat

S kradeným telefonem se některé země vypořádávají po svém. Například v USA s kradeným telefonem nemáte šanci se s někým spojit. Telefony jsou v této zemi napojeny na obrovskou databázi kradených telefonů. Jakmile jsou opět přihlášeny, jsou automaticky odstřihnuty. Zavolat si tak budete moci tehdy, jakmile prokážete, že je opravdu váš.

Mohlo by vás zajímat:  Při volání a psaní zpráv můžeme ušetřit pomocí dostupných aplikací

Nechte si poslat tyto údaje od prodávajícího

Chystáte se kupovat chytrý telefon z druhé ruky, respektive z bazaru nebo internetu? Nechte si zaslat jeden z výše uvedených údajů, abyste mohli zjistit, zda se nejedná o odcizený telefon. Když vám prodejce nezašle požadované číslo, je s velikou pravděpodobností toto zařízení odcizeno. V opačném případě si můžete zjistit, že se opravdu nejedná o kradené zboží. Pořízením kradeného zboží hrozí, že nejen zaplatíte peníze, ale mohou vám později zařízení zabavit za krádež, ačkoliv jste jej neukradli.

Mohlo by vás zajímat:  Bez telefonu ani ránu. Nechávat ho ale na těchto místech je ten nejhorší nápad

Opravdu se nevyplatí brát tyto informace na lehkou váhu. V oběhu ze všech prodávaných telefonů je asi pět procent zařízení, jež jsou kradená.

Zdroj: https://www.theverge.com/2017/5/11/15624534/stolen-phone-checker-website-launches