Problém s nabíjením notebooku pomůže vyřešit kontrola zapojení a baterie

Pokud jste vlastníkem notebooku a máte zažitou situaci, kdy se váš přístroj náhle odmítá nabíjet, může to být zdrojem frustrace a znepokojení. Nicméně nezoufejte. Existuje několik kroků, které můžete zkusit, abyste se pokusili vyřešit tento problém. V tomto článku vám přinášíme několik tipů a triků, které by vám mohly pomoci vrátit váš notebook zpět k plnému dobíjení. Stačí se řídit následujícími pokyny a najít příčinu.

Zkontrolujte konektor a zdroj elektrického proudu

Předtím, než se pustíte do dalších kroků, je důležité zkontrolovat, zda je konektor na vaší nabíječce správně připojen. Někdy se může stát, že je neúmyslně odpojený nebo nedokonale zapojený. Dále je také nutné ověřit, zda je zásuvka, do které máte notebook zapojený, pod proudem. Pokud používáte prodlužovačku, ujistěte se, že je zapnutá a nevypnutá, což se občas stává.

Mohlo by vás zajímat:  Tohoto návštěvníka nikdo na své zahradě vidět nechce. Vyhnat ho pryč ale není jednoduché
Zdroj obrázku: Freepik

Vyjměte baterii a otestujte nabíjení

Dalším možným důvodem nedobíjení notebooku může být vadná baterie. Pokud je váš notebook vybavený vyjímatelnou baterií, zkuste ji vytáhnout. Poté připojte notebook k elektrické síti a sledujte, zda se začne nabíjet. Pokud začne nabíjet, je pravděpodobné, že máte vadnou baterii, kterou bude třeba nahradit novou. Pro jistotu můžete ještě jednou vložit baterii a zkusit znovu nabíjení. Alternativně můžete vyzkoušet nabít baterii v jiném notebooku a poté ji znovu vložit do svého.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zacházení prodlouží sluchátkům životnost

Zkontrolujte správnost výkonu nabíječky

Pokud jste nedávno zakoupili novou nabíječku a problém s nedobíjením notebooku začal právě od té doby, je možné, že jste si pořídili nabíječku s nedostatečným výkonem pro své zařízení. Je důležité zjistit, jaký výkon by měla nabíječka mít pro správné dobíjení. Nejlepší je zkontrolovat tento údaj na internetu při zadání modelu vašeho notebooku. Internet vám poskytne potřebné informace a výsledky, které vám pomohou vyřešit tento problém. Pokud se potvrdí, že máte nepřiměřeně slabou nabíječku, je vhodné pořídit si nabíječku s vhodným výkonem pro váš notebook, aby bylo zajištěno správné dobíjení.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/laptop-battery-not-charging