Signály, že vztah nemá budoucnost a je čas posunout se dál

Vztahy jsou alfou a omegou našich životů. Bez dobrých vztahů a těch intimních se nedá dlouho vydržet. Ovšem málokdo zná svou hodnotu natolik, aby poznal, když s ním protějšek manipuluje. Velmi často si pleteme lásku se zamilovaností, která nás provází na začátku vztahu. V této fázi si užíváme vztah naplno, nikdo najednou není důležitější než partner. Na jednu stranu je to super pocit, na druhou nevidíme chyby a nedostatky partnera. Ještě horší variantou je, když přehlížíme náznaky toho, že to s námi partner nemyslí vážně.

Nebuďte zbytečně zbrklí

Určitě jste zažili vztah, kdy jste byli až po uši zamilovaní. Po několika týdnech už jste začali vidět společnou budoucnost do konce života. Zbrzděte, pár týdnů není vůbec nic, může se objevit spousta problémů, které ukážou, jak na tom doopravdy váš vztah bude. Pokud jste ale ve vztahu déle než rok a nevidíte žádné změny, je vhodné se tedy zamyslet, jestli opravdu takový vztah stojí za pozornost.

Mohlo by vás zajímat:  Na prvním rande ocení ženy uvolněnost a humor

Váš pohled na vztah

Velmi důležité je také, jaké máte priority ve vztahu. Určitě není dobré, aby byl váš pohled rozdílný. Jestliže jeden z vás preferuje vztah volnější, zatímco druhý vyžaduje každodenní styk nebo téměř každodenní, nemusí to z dlouhodobého hlediska fungovat.

Nejdůležitější ve vztazích je komunikace. V tomto případě byste měli oba vědět, co ten druhý hledá, abyste mohli být na stejné vlně nebo v případě konfliktu přišli na kompromis či něco jiného.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek komunikace ve vztahu vede často až k rozchodu
Zdroj obrázku: Freepik

Ovládání partnerem

Odřízli jste se od svých koníčků, přátel a děláte pouze to, co protějšek? Ze začátku se to možná dá pochopit, jelikož jej chcete poznat, ale pokud to přetrvává i nadále, je to problém. U dlouhotrvajících vztahů už se může jednat o manipulaci, kdy vás má protějšek v hrsti a vy jen děláte, co si zamane. Dopadá to tak, že je tento vztah spíše jednostranný, kde jsou plněny priority pouze toho druhého.

Důvěra ve vztahu

Důvěra hraje velkou roli ve vztahu. Na začátku vztahu se občas stává, že jsou někteří zdrženliví, co se týče seznámení s rodinnými příslušníky. Přeci jen většinou to bývají kamarádi a až poté rodina. Jestli to ale přetrvává i nadále, tak už se může jednat o signál, že s vámi nepočítá do budoucnosti. Zbystřit byste měli také, když před vámi skrývá mobilní telefon a chová se nervózně.

Mohlo by vás zajímat:  Sex je nejpříjemnější formou relaxace. Za vše můžou splašené hormony

Závěrem je důležité říci, že by každý měl poznat sebelásku, tedy stav, kdy znáte svou hodnotu. Jakmile dosáhnete takové úrovně, tak s vámi jen tak něco nezatočí.

Zdroj: https://www.yourtango.com/heartbreak/10-hard-accept-signs-relationship-no-future