Generátory hesel vytvoří silnou kombinaci, která zajistí téměř stoprocentní ochranu

Bezpečnost a soukromí na internetu jsou nesmírně důležité, stejně jako v běžném životě. Rozdíl je v tom, že na internetu máme kolikrát velmi citlivá a osobní data. Mezi nimi mohou být přístupy k internetovému bankovnictví, e-mailovým schránkám nebo třeba k identitě občana. Dále také máme na internetu nebo na počítači své osobní fotografie, videa apod. Abychom zůstali v bezpečí, potřebujeme heslo, nejlépe různá hesla k jednotlivým účtům. Jednoduchým a stejným heslem riskujeme bezpečí svých dat na všech účtech. Vymyslet složité heslo se může zdát jako tvrdý oříšek, naštěstí si s tím nemusíte lámat hlavu, jestliže využijete služeb generátoru a správce hesel.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně vyčistit obrazovku vašeho počítače?

Generátor hesel používá algoritmus

Správce hesel a generátory používají pseudonáhodný algoritmus. Fungují tedy na principu přidání prvního čísla (seed), následně náhodně přidají druhé číslo bez dohledatelného spojení. Celý postup se opakuje, dokud se nevymyslí heslo o 32 číslech. Uhodnout takové heslo je nereálné, jeho prolomení by trvalo dlouhé tisícovky let.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejsilnější možná kombinace hesel

Generátory mohou také vymyslet maximální kombinaci všech znaků. To se skládá z:

  • 26 velkých písmen,
  • 26 malých písmen,
  • 10 číslic,
  • 18 speciálních znaků.
Mohlo by vás zajímat:  Bez telefonu ani ránu. Nechávat ho ale na těchto místech je ten nejhorší nápad

Ve výsledku tak můžeme získat až 80místné heslo. Jedná se tak o nejsilnější možnou kombinaci. Toto heslo má 100% jistotu zabezpečení. Pro přesnější údaj se jedná o 1 677 721 600 000 000 různých variant, které byste museli vyzkoušet, abyste uhodli toto heslo.

Délka hraje zásadní roli v bezpečnosti

Co se týče bezpečnosti, největší roli hraje samotná délka hesla. Čím silnější heslo chcete, tím delší by mělo být. Opravdu silné heslo by mělo obsahovat alespoň 12 znaků. To už je hranice, která je problematická pro hackera. Zkuste co nejvíce možností, od velkých a malých písmen až po číslice a speciální znaky. Pokud ale chcete opravdu odolné a nezlomné heslo, využijte služeb generátorů hesel. U těch si můžete být opravdu jistí kvalitním zabezpečením.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/should-you-use-password-generators/