Udržte svůj telefon na pláži v bezpečí. Nenechavé ruce nejsou jediné, co hrozí

Pokud se letos chystáte na pláž, pak pravděpodobně doma nezapomenete ani svůj chytrý telefon. Jenže pláže nejsou zrovna tím nejlepším místem, kam si s sebou brát elektroniku. Ohrožuje ji zde totiž hned několik věcí. Písek, slunce a vlhkost. Podívejte se spolu s námi na to, jak dosáhnout toho, aby byl váš mobil v bezpečí.

Udržujte ho v suchu

Rozhodně se musíte postarat o to, aby byl váš telefon po celou dobu v suchu. Nejlepším řešením jsou vodotěsná pouzdra na telefon. Pokud ho nemáte, pak vám stejně dobře poslouží i obyčejný plastový sáček, ve kterém byste měli telefon po celou dobu mít, když jej zrovna nepoužíváte. Upřímně na pláži toho stejně moc neuděláte, protože přes ostré sluneční světlo jde opravdu hodně špatně vidět na displej.

Mohlo by vás zajímat:  Generátory hesel vytvoří silnou kombinaci, která zajistí téměř stoprocentní ochranu
Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na písek a kamínky

Písek a drobné kamínky jsou nepřáteli každého telefonu. Jakmile se tyto malé částečky dostanou do některého z portů, máte problém. Obzvláště pokud se dostane písek do nabíjecího portu, pak hrozí, že už baterii nenabijete. A ještě v kombinaci s opalovacím krémem můžete svému zařízení dát opravdu zabrat. Nemluvě o poškrábání displeje, které hrozí bezprostředně při kontaktu s pískem a kamením.

Co dělat, když chcete jít do vody?

Pokud jste se skupinou přátel nebo rodinou, pak se pravděpodobně domluvíte a jeden zůstane na souši a věci pohlídá, ovšem jak zabránit krádeži, když jste na pláži sami? Moc vám toho nezbývá a pravděpodobně to budete muset risknout. Ovšem doporučujeme například vyzkoušet starý známý trik, kdy si peníze nebo cennosti schováte do prázdného obalu například od opalovacího krému. Také by mohlo pomoct zabalit mobil do trička.

Mohlo by vás zajímat:  Wifi signál může rušit špatné umístění routeru

Po návratu domů telefon vyčistěte. Nikdy nevíte, kolik se toho na něj nachytalo a takový obyčejný stlačený vzduch v plechovce předejde nepříjemným problémům.

Zdroj: https://phonebox.com.mt/blog/10-tips-to-protect-your-phone-at-the-beach/