Při výběru powerbanky se vyplatí zohlednit její kapacitu, výrobce i typ konektoru

Čím dál více Čechů při odjezdu na dovolenou nezapomene přibalit powerbanku. A mnozí další zvažují, že by si tenhle užitečný přístroj pořídili. Ostatně, co kdyby. Patříte-li do druhé skupiny, tento článek je pro vás jako dělaný. Prozradíme vám totiž, na co si dát při výběru powerbanky pozor a také jaká je pro vás ta nejvhodnější.

Pozor na výrobce

Asi nejčastější chyba, kterou lidé při výběru powerbanky dělají, je, že hledí jen na cenu. V takovém případě pravděpodobně skončí s pochybným zařízením od výrobce, o kterém v životě neslyšeli. A není divu, daná firma totiž běžně na český trh nedodává a prodejce jednoduše pořídil několik stovek či tisícovek těchto powerbank na nějakém asijském online tržišti. V Česku je následně přeprodává a případné reklamace zkrátka řeší tím, že vymění vadný kus za nový. Ale vadná powerbanka může poničit také zařízení, které nabíjí. I proto je dobré vybírat z produktů známých a osvědčených výrobců.

Mohlo by vás zajímat:  Tři aromatické rostliny, které ochrání před klíšťaty
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na konektory

Většina nabíječek mobilních telefonů je dnes kompatibilních s USB portem. A tak nepřekvapí, že USB konektor mají i všechny běžně prodávané powerbanky. Ale možná budete potřeboval dobíjet i nějaké specifické zařízení, které využívá jiný typ konektoru. V takovém případě nezbyde než pořídit redukci, ale vhodnější je pořídit powerbanku se zabudovaným odpovídajícím konektorem. Už jen proto, abyste s sebou zbytečně nemuseli vozit další kabely.

Dostatečná kapacita

Cestujete-li sami nebo v páru, obvykle vám postačí běžná powerbanka s kapacitou mezi 5 000 a 10 000 mAh. Ty vystačí na dvě až čtyři dobití mobilů, pochopitelně v závislosti na kapacitě jejich baterie. Ale pokud chcete dobíjet také tablety nebo pokud bude powerbanku využívat více lidí, bude nutné sáhnout po powerbance s kapacitou 30 000 až 40 000 mAh. Pořídit si jednu velkokapacitní powerbanku je obvykle lepší řešení než nahradit ji dvěma či třemi zařízeními s nižší kapacitou.

Zdroj: https://www.choice.com.au/electronics-and-technology/phones/mobile-phones/buying-guides/power-banks