I když nosí štěstí, doma je nikdo nechce. Vyhnat pavouky nemusí být nemožné

Pavouci možná přinášejí štěstí, ale jen pokud objevíte jednoho za dlouhou dobu. Pokud se u vás objevují ve větším množství a obtěžují vás svými pavučinami a hlavně přítomností, bude nejlepší se jich přirozeným způsobem co nejdříve zbavit. My vám poradíme, co na ně funguje a jak si preventivně ošetřit domácnost, aby se tam už nevyskytovali.

Pavouci nejsou nebezpeční, ale jejich přítomnost není příjemná

Ačkoliv se to nezdá, mnoho lidí má z pavouků strach nebo je sice snesou, ale už se jich například nedotknou. Pro někoho tak může být velkým problémem se jich zbavit, pokud je nechtějí zabíjet. Jak pavouky vyhnat a jak se preventivně starat o domácnost, aby se v ní už neobjevili? Důležité je v tomto případě pravidelně uklízet.

Mohlo by vás zajímat:  Malý, ale zákeřný. Hraboš za sebou zanechá pořádnou spoušť, pomoc je ale na dosah

Nenechávejte na kuchyňské lince žádné zbytky potravin, pravidelně utírejte prach, vysávejte a umývejte okna. Pavouci se do bytu dostanou velmi snadno i tou nejmenší mezerou ve zdi nebo okně. Pavouci jsou přitom doma velmi užiteční, protože se živí hmyzem. Pravidelně vynášejte odpadky a dbejte na to, aby v domácnosti bylo čisto a útulno.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se jich zbavit přírodní cestou?

Pavouci se velmi často před lidmi schovávají. Existují přírodní metody, kterými se jich zbavíte, ale bude to chtít trpělivost. Můžete použít například mátový, eukalyptový nebo citrusový olej. Oleje ale ještě nařeďte vodou a nalijte do rozprašovače. Takto připravené můžete nastříkat na místa, kde pavouky obvykle vidíte. V domácnosti můžete vysadit také mátu, která pavoukům vůbec nevoní, stejně jak ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Nastražený alobal odradí každého zloděje. Banální trik ochrání majetek za pár korun

Vyzkoušet můžete také kaštany a žaludy, které namelte dohromady a dejte do všech koutů v bytě nebo domě. Obsahují totiž sloučeniny, které pavoukům nejsou příjemné, a rádi se odstěhují na jiná místa. Dobré je si domů pořídit kočku, která se hodí nejen na lovení myší, ale pochutná si také na pavoucích.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/how-to/a56/how-to-keep-spiders-out-of-your-house-the-natural-way/