Sprcha ve správný čas prospěje tělu i naší psychice
Sprchování patří k základům hygieny. Vlézt do koupelny kdykoliv bez rozmyslu ale ženám škodí. Právě čas sprchy bychom si měli adekvátně naplánovat. Jedině tak splní očista těla svůj správný účel. Na první pohled to možná není žádná věda, ale díky pár změnám se budete se cítit mnohem lépe. Z hlediska zdraví, čistoty i psychiky.
Ranní sprcha
Dát si sprchu ráno může být pro tělo skvělé z důvodu, že se váš organismus doslova nakopne. A to ve chvíli, kdy prostřídáte studenou a teplou vodu nebo zkusíte trochu otužování. Tento čas tedy není spojený ani tak s hygienou, jako se snahou nastartovat váš organismus. Ačkoliv to může znít jako ideální nápad, jak se po ránu nakopnout, pravdou je, že ranní sprchování není to pravé.
Uvědomte si, že každodenní sprchování je základem hygieny. Po ranní sprše vyrážíte do práce, odpoledne za svými koníčky a večer třeba s partnerem na večeři. Raději nebudeme rozebírat, kolik nečistot během dne na vaší kůži ulpí. A s těmi všemi jdete spát, abyste je smyla až ráno? To nemá logiku.
Večerní sprcha
Měla by pomoci spláchnout z vás náročný den a hlavně veškeré nečistoty. Z hlediska hygieny je určitě to pravé. Stejně tak pokud jde o vaši psychiku a pocity uvolnění. Jen pozor na příliš ledovou vodu, která by vás zbytečně stimulovala. Večer už chcete spíše odpočívat a tomu pobyt ve sprše nebo vaně přizpůsobte.
Dvojitá sprcha
Říkáte si, že ideální kompromis je umýt se večer, jako základ hygieny, a poté ráno, jako nastartování dne? Ani to není správné. Sprchování dvakrát denně se může negativně podepsat na vaší kráse. Voda sama o sobě může mít tendenci vysušovat vaši kůži. Nemluvě o mýdlech a dalších přípravcích.
Sprchu dvakrát denně volte opravdu jenom v nezbytných případech, jinak svůj den naplánujte tak, abyste do koupelny vstupovala vždy večer. Nejlépe těsně před tím, kdy už se chystáte k odpočinku. Prospějete hygieně, kráse, psychice i svému zdraví.
Zdroj: https://www.nytimes.com/2017/12/22/well/showering-morning-night.html