Vychovat z chlapce úspěšného muže je úkol každého rodiče. Přestaňte dělat tyto 4 chyby

Výchova je nelehká nehledě na pohlaví miminka. Zatímco holčičky bývají šikovnější, kluci zase obratnější. Každé dítko je však jedinečné a nevyplatí se škatulkovat, protože existují výjimky u obou pohlaví. Američtí odborníci navíc radí neudělat několik zásadních chyb, platí to především pro chlapce, aby se z nich stali úspěšní muži s kreativním myšlením a racionálním přístupem k peněžním prostředkům. O jaké chyby jde?

1.    Zanedbávání finančních znalostí

Nehledě na to, z jakého finančního prostředí dítě pochází, by mělo poznat hodnotu peněz. Za penězi stojí především práce, nebo dokonce dřina. Jak vzpomíná zakladatel společnosti Storyblocks Joel Holland, rodiče mu nechtěli v teenagerovském věku koupit kolečkové brusle, zatímco jeho spolužáci je měli. „Musíš si na ně našetřit,“ zněla jejich odpověď. A jak dodává: „Byl jsem sice na rodiče naštvaný, ale vypomáhal jsem jako uklízeč a na brusle jsem si vydělal sám. Moc dobře jsem pochopil, kolik stály.“

Mohlo by vás zajímat:  Noční vyjídání ledničky zkracuje život. Odborníci radí, kdy je nejlepší čas k jídlu

2.    Koníčky jako ztráta času

Někteří rodiče plánování volnočasových aktivit pro svého potomka přehání, děti pak nemají čas na sebe samy. Současně je ale dobré dítě v koníčcích, které ho baví, podporovat. Rozhodně se nejedná o ztrátu času, protože přes zdánlivou nesmysluplnost může být pro dítě v budoucnu zdrojem výdělku.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Všechna rozhodnutí za děti

Chránit a vést správným směrem, to jsou důvody, pro které mnozí rozhodují o všem za své děti. Chtějí tím předejít možnému klopýtnutí dítěte nebo snad problému, do kterého by se mohlo dostat. Tato medvědí služba může chlapcům nevýslovně uškodit, protože se musí poučit ze svých vlastních chyb a naučit se zodpovědnosti bez ohledu na možný neúspěch.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je čas na změnu. Některé potraviny z jídelníčku raději rovnou vymažte

4.    Peníze a práce nad štěstí

Úspěšný muž miluje peníze i svou práci, ale jak docílit, aby oboje skutečně v životě měl? Nestavět je nad samotné štěstí, které je nejdůležitější a předčí všechny peníze světa. Štěstí trávit čas s rodinou nebo dětmi je mnohem důležitější než částka na bankovním výpisu. Šťastní rodiče totiž vychovávají šťastné děti, které se díky svému jedinečnému pohledu na život dočkají peněz i vysněné práce.

Zdroj: https://www.liveabout.com/fathers-can-help-boys-become-men-1270867