Nálev z oregana, šalvěje a rozmarýnu je považován za elixír dlouhověkosti

Všichni chceme zpomalit proces stárnutí a prodloužit si život. Musíme samozřejmě dodržovat pravidla zdravého životního stylu. Kromě toho existuje také elixír mládí, který si můžeme připravit doma. Velkou výhodou je fakt, že je velmi levný a přinese nám do života jen dobré věci. Poradíme vám, jak si tento jedinečný zázrak připravit a kdo by ho konzumovat neměl.

Kouzlo modrých zón

Délka života se neustále zvyšuje, ale v některých částech světa se lidé dožívají extrémního věku nad 100 let. Právě těmto oblastem se říká modré zóny. Patří mezi ně například ostrov Ikaria v Řecku, Sardinie v Itálii, Kostarika nebo Japonsko. Lidé v těchto zemích jednoduše žijí trochu jinak než ostatní ve vyspělých částech světa. Žijí pomalejší život, jedí kvalitní jídlo a pijí bylinné nálevy, které působí blahodárně na jejich zdraví a pohodu. Proto jsou známé jako elixíry dlouhověkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Příliš časté mytí tělu neprospívá
Zdroj obrázku: Freepik

Co je elixír dlouhověkosti?

Tento elixír se skládá ze tří bylin: oregana, šalvěje a rozmarýnu. Směs bylin má za úkol očistit tělo od toxinů, odstranit volné radikály, zpomalit proces stárnutí, snížit oxidační stres v organismu, regulovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Pravidelná konzumace tohoto nálevu má úžasný vliv na oběhový systém. Může předcházet kardiovaskulárním onemocněním i rakovině. Jestli chcete zlepšit své zdraví a prodloužit si život, můžete si tento čaj připravit doma.

Kdo by tento zázrak neměl pít?

Elixír dlouhověkosti je velmi zdravý, ale nehodí se pro každého. Těhotné a kojící ženy by se mu měly vyhýbat, protože šalvěj může bránit tvorbě mléka. Tyto bylinky se nedoporučují ani lidem, kteří trpí trombózou nebo užívají léky na ředění krve. To proto, že rozmarýn reguluje oběhový systém a mohl by působit protichůdně s léky, které užíváte. Jestli si nejste jistí, poraďte se předem se svým lékařem. V opačném případě by vám bylinný nálev mohl i ublížit.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/13-habits-linked-to-a-long-life, https://www.nationalgeographic.com/premium/article/5-blue-zones-where-the-worlds-healthiest-people-live, https://food.ndtv.com/health/herbs-for-detoxification-cleanse-your-body-from-within-1753872, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK501816/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/266370