Správně skladované pečivo vydrží déle čerstvé, nevadí mu ani mrazák

Pečivo patří mezi produkty každodenní spotřeby, které jistě nechcete vyhazovat. Zařídit to můžete poměrně jednoduše. V první řadě kupujte jen množství pečiva, které jste schopni sníst. A potom se naučte způsoby, jak ho správně skladovat. Právě tato drobnost prodlouží jeho životnost a zajistí, že si ho vychutnáte o trochu delší dobu. Pravidla se trochu liší i podle pečiva, které máte doma. U každého z nich musíte vědět, jak správně postupovat. Jedině tak ušetříte peníze.

Chléb

Chleba nesmí chybět v žádné kuchyni. V tomto případě potřebujete suché a chladní místo, kam nesvítí slunce. Ideální jsou také speciální nádoby na chléb (chlebník), papírové sáčky nebo látkové utěrky. Utěrka vám bohatě stačí k tomu, aby chléb neokoral a předčasně neztvrdnul. Plastové sáčky nejsou ideální, protože se v nich chléb příliš potí. Jestli chcete prodloužit životnost svého chleba ještě více, vložte ho do mrazáku. Tam se mu bude dařit skvěle a vydrží tam po dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Past z octa a piva je účinná proti slimákům na zahradě
2148613522
Zdroj obrázku: Freepik

Další pečivo

Croissanty, bagely nebo housky můžete klidně skladovat v lednici. Hlavně v případě, kdy obsahují máslové krémy, byste je měli uložit do lednice. V tomto případě je můžete klidně skladovat v plastovém sáčku nebo potravinářské fólii. Musíte zabránit tomu, aby pečivo oschlo. Housky, rohlíky i bagety můžete klidně zmrazit, ale u plněného pečiva to nedoporučujeme. Stejně tak to nedělejte u croissantů, protože se jedná o velmi křehké a jemné těsto.

Sušenky a piškoty

Nezáleží na tom, jestli máte domácí nebo kupované sušenky. Nejlépe je můžete skladovat v uzavřené krabičce nebo plechovce. Důležité je, abyste zabránili vzduchu a vlhkosti v přístupu k sušenkám. Díky tomu budou čerstvé, měkké a křehké po dlouhou dobu. Vždy si musíte uvědomit, co chcete skladovat a podle toho přizpůsobit danou metodu. Vyzkoušejte tyto metody a vaše pečivo, sušenky i piškoty budou vždy krásně čerstvé a vynikající.

Zdroj: https://www.taste.com.au/galleries/7-savvy-storage-tips-keep-baked-goods-fresher-longer/Ds2vRzQm