Malý, ale zákeřný. Hraboš za sebou zanechá pořádnou spoušť, pomoc je ale na dosah

Celou sezónu se pečlivě staráte o svou zahradu, trávíte tam spoustu času, stojí vás to úsilí, abyste dosáhli kýženého výsledku. Dokonce se zbavíte plevele a hmyzích škůdců. Jenomže jednoho dne spatříte poškozené záhony, odumřelé rostliny a různé díry. Můžete si tak být jistí, že máte co do činění s hrabošem. V takovém případě je nutné zareagovat pohotově. Nemusíte používat chemické přípravky, stačí vám k tomu zázračná superpotravina, která odradí hraboše z vaší zahrady. Je jí česnek.

Jak poznat hraboše?

Hraboš je malý hlodavec podobný křečkovi nebo myši s hmotností okolo 30 gramů. Jeho malý vzrůst z něj dělá téměř neviditelného nepřítele. Ničí téměř vše, co se na zahradě nachází. Mezi jeho střed zájmu patří peckysemena, poté následují kořínky, které ničí ze svých tunelů. Nenechte se zmást, tento drobný hlodavec i přes svůj nevelký vzrůst dokáže natropit velikou paseku, která vede ke slabé úrodě.

I když hlodavce nespatříte na vlastní oči, hlavními body, které ho prozradí, jsou:

  • zhoršený stav rostlin,
  • díry v zahradě (ne krtince, ale pouze díry),
  • koleje v půdě,
  • okousané plody.
Mohlo by vás zajímat:  Malincí roztoči dokážou pořádně znepříjemnit život. Nemilosrdně je vyžeňte na mráz
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte česnek, pokud nechcete chemikálie

Existuje několik způsobů, jak se zbavit hraboše. Tito hlodavci nesnáší hlasité zvukypsy. Pokud nemáte psa nebo nechcete mít neustále zapnutou hudbu nahlas, můžete použít chemikálie nebo různé pasti. Bohužel tyto způsoby nejsou moc přívětivé, protože škodí přírodě. Proto zkuste použít česnek, stojí to za to, protože se zachováte šetrně a odpudíte tak zároveň škůdce. Jak jej aplikovat? To se dozvíte níže.

Použití česneku v zahradě

Česnek sám o sobě je považován za superpotravinu, jelikož je zdraví prospěšným pro své protizánětlivé účinky, zkrátka je to přírodní antibiotikum. Jak tedy poslouží vaší zahradě? Stačí preventivně rozložit stroužky česneku kolem záhonu a hraboši tak vytvoříte nepřístupnou bariéru. Tyto stroužky můžete rovnou vložit i do samotných děr. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/rid-voles-garlic-soybean-oil-30756.html