Jakými způsoby můžete využít kaštany? Zkuste ty praktické

Jakými způsoby můžete využít kaštany? Zkuste ty praktické

Podzim už je v plném proudu a vy můžete nejen v parcích, ale také ulicích a lesích najít mnoho lesních plodin. Mezi takové patří především kaštany, které jsou oblíbeným plodem hlavně u dětí. Můžete z nich vytvořit nejen figurky a další dekorace, ale hodí se také na praktická využití, které se nyní představíme. Zkuste kaštanový šampon nebo odvar, kterým zaženete mšice!

Kaštany zničí mšice a prášek z něj můžete použít do moučníků

Abyste zahnali například mšice, dejte do hrnce vařit vodu a přidejte asi 10 lžic kaštanovéh prášku. Nechte vývar vychladnout a polijte jím rostliny. Uvidíte, že zanedlouho bude mšicím konec, protože nemají rády jeho vůni. Kaštanový prášek ale můžete použít také do dezertů a dalších moučníků.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do sběru patří noviny na zahradu. Netradiční metoda se rostlinám zalíbí

Nahradí bramborovou mouku a je tak skvělým doplňkem cukroví nebo oblíbeného podzimního dýňového koláče. Kaštany ale můžete využít také pro své zdraví nebo krásu. Skvělé jsou oplachy na vlasy, které jsou velmi jednoduché na výrobu. Kosmetické využití je pro kaštany jejich hlavní devízou.

Zkuste vyměnit prací prášek za kaštany

Pro přípravu oplachu smíchejte lžíci práškových kaštanů s litrem vody. Smíchejte a směsí si vlasy opláchněte, nechte působit několik minut a poté znovu opláchněte čistou vodou. Pokud budete tento oplach používat pravidelně, vlasy budou silnější, pevnější a lesklejší. Masku si připravíte tak, že smícháte dvě lžíce prášku a malým množstvím vody, aby vznikla pasta, kterou si pak nanesete na obličej. Po deseti minutách ji můžete opláchnout vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Bublinková fólie poskytne zábavu, praktické využití najde v kuchyni nebo na cestách

Kaštany můžete nahradit například prací prášek. Je to ekologická metoda, která odstraní nečistoty, a navíc vyjde levněji. Kaštany můžete přidat také do horké koupele, po které se budete cítit uvolnění. Kaštany mohou také vybělit zuby. Stačí smíchat vodu a prášek z kaštanů a směsí si potírat zuby.

Zdroj: https://www.fruttattiva.com/en/blog/chestnuts-many-ways-to-cook-eat-and-store-them