Díky jednoduchým trikům uschnou mokré boty mnohem rychleji. Pomůže rýže, kočkolit nebo kamínky

Přišli jste z procházky a máte promočené boty? Pokud nemáte kvalitní obuv, kterou pravidelně impregnujete, snadno se může stát, že se domů vrátíte s botami, které budou promočené a možná ani nestihnou přes noc uschnout. Pomocí jednoduchých triků si ale můžete pomoci k tomu, že boty budou suché rychleji.

Zkuste triky našich babiček, které jsou levné a fungují

Pokud nevíte, jak si boty rychle vysušit, zkuste na to jít formou jednoduchých metod, které jsou zaručené a fungují. Pomoci může například hrst rýže. Očistěte mokré boty od bláta a jiných nečistot, použít můžete mokrý hadřík. Do každé boty poté dejte hrst sypané bílé rýže a nechte působit celou noc. Rýže dobře nasává vlhkost a druhý den ráno můžete rýži buď vyměnit, nebo si jen užívat pocit suchých nohou.

Rýži můžete dokonce používat opakovaně. Pokud ji vložíte do sáčku a až poté do boty, můžete ji poté dát usušit na topení a znovu použít. Velmi ekologické řešení, které vám ušetří nejen peníze, ale také nervy, protože se přestanete rozčilovat nad tím, proč obuv není za celou noc suchá.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete ušetřit za vodu? Poradíme osvědčené způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Místo rýže zkuste noviny

Někteří lidé používají na pohlcování vlhkosti také kočkolit. Je to také velmi jednoduché řešení, zvlášť pokud máte kočky. Kočkolit si můžete navíc dát také do auta, kde vás zbaví vlhkosti, především v zimním období. Můžete si pomoci také štěrkem. Keramzit dejte ohřát do trouby, mikrovlnky nebo pánve, z bot vyndejte vložky a dovnitř nasypte kamínky. Botou zatřeste tak, aby se teplo dostalo až do špičky, a pokud to bude nutné, můžete pokus opakovat.

Pomoci mohou také zmačkané noviny. Nesmí to ale být barevné časopisy, nýbrž klasické černobílé noviny. Matný papír, který je tenký, bude ideální. Nezabarvíte si tak vnitřek boty a navíc budou krásně suché. Boty byste nikdy neměli dávat přímo na radiátor, protože se mohou snadno zničit. Pravidelně je ošetřujte, protože jedině tak vám mohou vydržet i několik let.

Zdroj: https://macgyverisms.wonderhowto.com/how-to/dry-your-soaking-wet-shoes-faster-without-shrinking-them-dryer-0146406/