Nejčastější problémy spojené s iPadem a jak je řešit

Apple patří k nejoblíbenějším technologickým značkám na světě. Své zákazníky zásobuje chytrými telefony, iPady, AirPods nebo MacBooky. U iPadů můžeme narazit na problémy spojené se správnou funkčností. Pokud jste se ocitli v této situaci nebo chcete vědět, jak reagovat, čtěte dále.

Co patří mezi nejčastější potíže?

Začneme od začátku. Nejhorší situací je, když iPad nelze zapnout. V takovém případě se nemůžeme dostat ani do žádného nastavení, abychom mohli něco pozměnit. Když už jde iPad zapnout, tak se zasekne ve spouštěcí obrazovce. Dostanete-li se už na plochu systému, mohou vás zlobit náhodné pády operačního systému, stejně tak vás mohou potkat trable s nereagující obrazovkou a aplikace přestávají odpovídat.

Mohlo by vás zajímat:  Odhalte viry a další škodlivý software ve svém počítači a jednejte ihned

Co dále je typické?

  • Nelze se připojit k Wi-Fi.
  • iPad nelze nabít.
  • Systém pracuje příliš pomalu.

Problém v oblasti nabíjení

Problémy spojené se zapínáním iPadu mohou mít příčinu ve vybití zařízení. To se často stane, když vy nebo někdo jiný z rodiny vybijete iPad a znova ho nenabijete. Zkuste ho nabít a uvidíte, zda byl problém právě zde. Jindy může být závada na straně nabíjecího kabelu. Zkuste použít náhradní, popřípadě pořídit si nový.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaseknutý provoz

Dalším častým jevem je zamrznutí iPadu nebo aplikací. V případě zamrznutí aplikace stiskněte a podržte tlačítko Domů a v menu zvolte vynucení tvrdého ukončení. Jestli ale zamrzne celý iPad, budete nuceni vynutit si tvrdý restart. Podržte tlačítko Domů společně s tlačítkem pro napájení po dobu pěti vteřin.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do sběru patří noviny na zahradu. Netradiční metoda se rostlinám zalíbí

Aktualizujte zařízení a aplikace a uvolněte místo

Funkčnost a plynulost zařízení můžou být ovlivněny aktuální verzí, respektive zastaralou verzí systému nebo aplikací. Proto zkontrolujte nejen dostupnou verzi OS, ale také aplikací. Aktualizací lze vyřešit daný problém.

Důležité je také ponechat určitou část úložiště volnou. Jinak se nelze divit tomu, že chod zařízení je poněkud zasekaný. Takto to funguje u většiny zařízení.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-troubleshoot-fix-ipad/