Proti plísni v domácnosti pomohou chemické prostředky nebo přírodní olej

Zvláště po zimě je více než namístě řešení problému s plísní, jelikož se mohou vyskytovat skrze vlhké a chladné počasí častěji než například v létě. Tento mikroorganismus trápí mnohé domácnosti. Rizikovými oblastmi mohou být rohy, vnější zdi či prostor za nábytkem. Je proto dobré zkontrolovat i místa, kam se běžně nedíváte. A ptáte se proč? Dlouhodobé vystavení těla plísním totiž není nic dobrého a může vyvolat řadu zdravotních problémů včetně astmatu či různých druhů alergií. Některé druhy plísní našemu tělu v podstatě způsobují otravu. Pro boj proti nim existuje samozřejmě řada chemických prostředků i babských rad. Oběma aspektům se budeme věnovat v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit rychlovarnou konvici není žádná věda. Domácí metody ji zbaví vodního kamene bez námahy

Chemické prostředky proti plísním

Každý nás už si v drogerii či supermarketu určitě všiml prostředků proti plísním. A mnozí z nás je už určitě i použili. Ovšem, když se podrobněji zaměříte na tyto barevné etikety, najdete na nich ještě barevnější výstražné symboly. A to doslova jeden vedle druhého. A kolem nich se nachází ještě spousta slovních varování. Když se totiž podíváte do seznamu složek, ze kterého je směs vyrobena, nenajdete nic pěkného. A kdo by se divil. Přece jen musí tyto prostředky likvidovat živé organismy, kterými plísně jsou. Proto nejspíš nebudou o moc lepší ani pro lidské tělo. Ale co tedy použít místo nich?

Mohlo by vás zajímat:  Netěsnící okna se nepříjemně promítnou do vyúčtování za teplo. Revize před zimou je základ
Zdroj obrázku: Freepik

Olej na záchranu

Nenechte se zmást. Na boj proti plísním nebudete používat olej slunečnicový nebo olivový z kuchyně, nýbrž ten esenciální. Pro tento účel vám totiž skvěle poslouží tea tree olej neboli olej získaný z listů čajovníku. Stačí ho lžičku zamíchat do vlažné vody a na zeď aplikovat pomocí rozprašovače či houbičky. U použití houbičky si ale dejte pozor, plíseň sice rovnou setřete a proces je tak efektivnější, ale tím rozptylujete částice tohoto škodlivého organismu do okolí. V tomto případě je proto namístě použít určité ochranné prvky, jako je například respirátor.

Zdroj: https://www.ehow.com/how_4799896_clean-mold-tea-tree-oil.html