V přírodě jsou užiteční, pro zahradu znamenají pohromu. Vyžeňte mravence přírodními prostředky

Máte zahradu, která je rozmanitá, krásná a vynaložili jste spoustu úsilí pro její finální podobu, ale všimli jste si v poslední době zvýšeného výskytu mravenců? Pak je potřeba zbystřit. Tento rychle se množící hmyz může natropit spoustu problémů ve vaší zahradě. Žijí v přátelství s mšicemi, které představují obrovský problém pro naše plodiny a rostliny, jindy samotní mravenci ničí kořenové systémy v podzemí. Naštěstí není třeba zoufat, víme, jak se jich zbavit za pomoci domácích prostředků. O co se jedná?

I když přítomnost mravenců má na zahradě své světlé stránky (provzdušňují půdu, čistí substrát od organických zbytků, ničí parazitický hmyz), jejich přemnožení může naopak uškodit. Často ničí kořenové systémy rostlin a živí se mladými výhonky. Navíc žijí v přátelském svazku s mšicemi, které dokážou natropit daleko větší škody na naší zahradě než oni samotní.

Zkuste osvědčený ocet

Ocet poslouží jako první varianta při boji s mravenci. Stačí jej smíchat v poměru 1 : 1 s vodou a jeho silná vůně je odpudí. Tuto směs nastříkejte pomocí rozprašovače v blízkosti jejich výskytu. Můžete stříkat i na místa, kudy nejčastěji chodí, ale dejte si pozor na rostliny, abyste je nepostříkali touto směsí. Ne všechny snesou ocet a postřik se může negativně podepsat na jejich vzhledu a růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit domov pavouků nemusí být těžké. Za vyzkoušení stojí přírodní metody, které překvapivě fungují
Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na kopřivu a česnek

Další možností je směs z kopřivyčesneku. Může za to nejenom vůně česneku, ale i kopřivy. Pro přípravu potřebujete 1 l vroucí vody, 4 prolisované stroužky česneku a 0,5 kg listů kopřivy. Všechny ingredience smíchejte a nechte odstát 2 dny. Poté směs sceďte a aplikujte přímo na škůdce.

Nemáte výše zmíněné produkty? Nevadí, tyto v domácnosti určitě najdete

V konečném důsledku můžete vyzkoušet ještě 3 suroviny, které máte určitě doma po ruce. Mezi ně patří:

  • jedlá soda,
  • kávová sedlina,
  • skořice.

Jedlou sodou můžete posypat cestičky, kudy mravenci chodí. Mravenci nemají rádi aroma kávy. Takže než se příště rozhodnete vyhodit zbytky kávy, nasypte ji v blízkosti mraveniště. Poslední účinnou surovinou je skořice, kterou můžete posypat v okolí jejich výskytu nebo mraveniště. Mravenci skořici přímo nesnáší.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/