Pro bezpečnost za volantem hraje roli také oblečení

Že se neřídí v lodičkách s deseticentimetrovými jehlovými podpatky, plážových žabkách nebo v kanadách, tedy pokud nejedete legendární vejtřaskou, není žádným velkým tajemstvím. I řidič začátečník, který by náhodou nedával pozor v autoškole, na tohle pravidlo velmi rychle přijde. Nejen čeští řidiči však zapomínají, že také oblečení za volantem je důležité a může pomoci vyhnout se dopravní nehodě. Nebo naopak nehodu zaviní. A jak se za volant oblékáte vy?

Pohodlí především

Zatímco do letadla se i ti největší módní nadšenci oblékají především pohodlně, za volant řada z nás usedá v módním, avšak nevhodném outfitu. Řízení vozu je svým způsobem sportovní aktivita, a tak je potřeba mít takové oblečení, které nám umožňuje volný pohyb a zároveň je nám příjemné. Tedy zhruba totéž, co si oblékáme do letadla. Stejně jako při sportování bychom na sobě neměli mít příliš mnoho vrstev, bereme-li v potaz skutečnost, že v autě si můžeme v zimních měsících přitopit.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjení plug-in hybridů je oproti klasickým elektromobilům značně pomalejší
Zdroj obrázku: Freepik

Nebezpečná bunda

Mnoho řidičů za volantem neodkládá bundu, ať už jde o zimní péřovku, nebo lehčí jarní variantu. To je však nebezpečné ze dvou důvodů. Až na výjimky, jako jsou prémiové sportovní a lyžařské bundy, totiž tahle svrchní vrstva omezuje pohyb a díky kapuci může snižovat i zorné pole. Navíc jde o relativně tlustou vrstvu mezi vaším tělem a bezpečnostním pásem, což výrazně snižuje efektivitu tohoto bezpečnostního prvku. Zdobené bundy s různými kovovými dekorativními prvky navíc mohou být v případě nehody nebezpečné pro vás i pasažéry.

Mohlo by vás zajímat:  Předejděte únavě za volantem při dlouhých cestách

Přizpůsobte si prostředí

Teplota, ale i vlhkost vzduchu a další parametry lze v moderních vozech snadno upravovat. Raději svůj outfit proto přizpůsobte právě prostředí vozu. Nemělo by vám být příliš velké teplo, ale ani zima. Pokud je to možné, nechte do vozu proudit čerstvý vzduch zvenku. V příjemném prostředí a příjemném lehkém oblečení pojedete mnohem bezpečněji.

Zdroj: https://www.hoganinjury.com/does-it-matter-what-clothes-are-worn-when-driving-a-car/