Oblíbený trik při tankování zkouší stále více řidičů. Ve výsledku jsou jen pro smích

Ceny paliv se za posledních několik měsíců vyšplhaly tak vysoko, až to není hezké. Lámou jeden rekord za druhým, a proto se spousta řidičů stále víc nutí přemýšlet, zda potřebují vůbec někam jet. Když náhodou tito řidiči najdou levnější pumpu, tak tankují do zásoby a snaží se pohonné hmoty do auta nalít až po okraj.

Neustále se zvyšující ceny

Po dlouhá léta se u nás benzín pohyboval na relativně stejných částkách a málokdo by si myslel, že se někdy dlouhodobě dostaneme nad čtyřicet korun za litr. Jenže doba je, jaká je, a blížíme se prakticky k padesáti korunám za litr. Navíc to nevypadá, že by se mělo začít zlevňovat, a proto lidé tankují až po okraj. To znamená, že ignorují první cvaknutí tankovací pistole a tankují, dokud to jde. Tedy po absolutní okraj.

Mohlo by vás zajímat:  Říjen je měsícem pokut. Policisté začínají chytat řidiče, kteří mají problém se světly
Zdroj obrázku: Freepik

Finta s autem

To, že se do auta vejde více paliva, než výrobce uvádí, je takové nepsané pravidlo. Prakticky vždy jde do auta natankovat ještě o nějaký ten litr navíc. Takže by se dalo pochopit, že někdo natankuje víc, než je psáno. Jenže poslední dobou se objevil takový nešvar a lidé se naučili nový trik. Někteří řidiči potom, co natankují, začnou kývat svým autem ze strany na staru a snaží se tak odstranit vzduchové kapsy, které měly vzniknout v nádrži.

Mohlo by vás zajímat:  Puštěná klimatizace v autě může být důvodem udělení pokuty

Absolutní nesmysl

Tento trik koluje mezi řidiči rychlým tempem, a je proto možné, že na benzínce potkáte někoho, kdo kývá autem, co mu síly stačí. Bohužel smutné je, že si nikdo nezjišťoval, zda to k něčemu je. A my vám můžeme s klidným svědomím říct, že se jedná o absolutní nesmysl. Je to jen další mýtus, který mezi řidiči vznikl a rozšířil se do obrovských rozměrů. To, že rozkýváte auto, vám rozhodně neumožní natankovat více. Jediné, čeho tímto docílíte, bude to, že se vám lidé v okolí vysmějí a budete za hlupáka.

Mohlo by vás zajímat:  Vychladit elektromobil pomocí klimatizace je možné už před nastoupením do vozu

Tankujte proto pokud možno tak, jak jste byli doposud zvyklí, a nevěřte všemu, co se mihne internetem.

Zdroj: https://www.carguide.ph/2017/02/5-common-refueling-myths-debunked.html?m=1