V autě se vyplatí vozit pumpičku, startovací powerbanku nebo uvolňovací sprej

Mnoho lidí si na povinnou výbavu vzpomene maximálně tak z autoškoly. V současné době spousta řidičů prostě spoléhá na to, že krabice v zavazadlovém prostoru obsahuje vše potřebné podle zákona. Kontroly a sledování legislativních změn v této oblasti zůstávají často v pozadí. A to přesto, že některé prvky povinné výbavy mohou být spíše zbytečné, než aby sloužily praktickému účelu.

Povinná výbava vozu se skládá z výstražného trojúhelníku, reflexní vesty pro řidiče, rezervního kola a autolékárničky. S technologickým pokrokem se ale povinná výbava mění a v současné době není nutné vozit v autě například žárovky a pojistky. Přesto existují další věci, které sice povinné nejsou, ale je dobré je v autě mít. Co by to mohlo být?

Mohlo by vás zajímat:  Typy ojetých vozů, o které není zájem

Připravte se na defekt pneumatiky

Pokud nemáte sjednané asistenční služby nebo sadu na opravu pneumatik, je dobré mít v autě hever, klíč a náhradní kolo. S výměnou vám může pomoci zručný přítel nebo profesionál, ale pokud si chcete poradit sami, je nezbytné mít náhradní kolo a potřebné nástroje. Po výměně však může být nepříjemné zjištění, že náhradní pneumatika není dostatečně nahuštěná. Proto se doporučuje vozit minimálně ruční pumpičku, která by měla mít ideálně integrovaný manometr. Tím zajistíte, že výměna při defektu nebude zbytečná a budete moci pokračovat v cestě co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro pohodové cestování autem na letní dovolenou
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na problémy se startem auta?

Problémy se startem auta jsou obzvláště časté v zimních měsících. Může se stát, že předepsaná výbava vám v takové situaci nepomůže a budete muset hledat alternativní řešení. Proto je dobré mít v autě minimálně startovací kabely, které mohou být neocenitelným pomocníkem v případě, že vám auto nechce nastartovat. Pokud často jezdíte do míst, kde není dostatek lidí, kteří by vám mohli pomoci, existují i startovací powerbanky, které vám umožní nastartovat motor bez nutnosti hledat externí pomoc.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda na oranžovou má přesně stanovená pravidla

Uvolňovací sprej

Vlastnit uvolňovací sprej v autě se může zdát jako detail, na který není nutné dbát. Nicméně v situaci, kdy potřebujeme uvolnit zarezlé či zanesené součásti, může být tento sprej neocenitelným pomocníkem. Je to zvláště užitečné při výměně kola, kdy mohou být matice uchycení kola špatně uvolnitelné kvůli nánosu nečistot. Pro technicky zdatné řidiče je sprej také vhodný při drobných opravách, které si mohou sami za jízdy udělat.

Zdroj: https://www.wired.com/gallery/best-car-emergency-kit-gear/