Poslední letní dny je škoda nevyužít k procházkám na zajímavá místa

Ačkoliv většina z nás má spojený konec letních prázdnin v srpnu i s koncem samotného léta, teploty v září nadále vyzývají k tomu, abychom trávili čas venku. Oficiálně léto končí až 23. září, i když to meteorologické končí právě 31. srpna. Nicméně momentální teploty nevypadají, že by se měl blížit konec léta. Teploty okolo 30 °C a výhledově přes 20 °C hovoří za vše. Jedinou nevýhodou je, že se krátí den, takže prostor pro venkovní aktivity je s blížícím se koncem září čím dál tím menší. Využijte naplno příznivého počasí a užijte si zbytek léta plnými doušky. Nenapadá vás žádný tip, kam se vydat nebo co podniknout?

Mohlo by vás zajímat:  Vyrazte na podzim do přírody, za adrenalinem nebo za kulinářskými zážitky

Vydejte se po památkách

Možná přemýšlíte, kde všude jste byli, ale chybí vám na tomto seznamu hrady nebo zámky? Tak to děláte velkou chybu. Hrady a zámky zahajují svou sezónu na jaře a končí většinou v říjnu. Proto máte poslední možnost, kdy navštívit hrady nebo zámky. Venkovní počasí vám přeje, takže není na co čekat. Zmapujte si okolí, kde jste ještě nebyli nebo kam byste se chtěli opět vydat, a vyrazte. Túra spojená s procházením památek má své kouzlo.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší destinace, kam vyrazit na podzimní dovolenou
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrazte na houby

Houbaření patří mezi naše největší koníčky. Když jsou ideální podmínky pro sběr hub, můžete si být jistí, že mnoho, ale opravdu mnoho úlovků najdete na internetu nebo sociálních sítích, jak se lidé chlubí svými úlovky. Sběr hub má ale i další výhody než jen samotné houby. Uděláte si hezkou procházku, pročistíte si hlavu, nadechnete se čerstvého vzduchu. Sběr hub je skvělým způsobem, jak zabavit celou rodinu.

Vyrazte na jižní Moravu

Jižní Morava je velmi nádherným krajem. Tento region je posetý vinicemi, malebnými vesničkami a plný příjemných lidí. V září ještě bývají různá vinobraní nebo burčákové pochody. Jižní Morava je také oblíbenou destinací pro cyklisty. Ti se zde nejen kochají přírodou a okolím, ale také vinnými sklípky nebo hospodami, kde se občerství. Kromě sportovních aktivit nebo degustace má jižní Morava toho hodně co nabídnout. Navštivte Pálavu, Lednici, Moravský kras a spoustu dalších zajímavých míst.

Zdroj: https://wanderlog.com/geoInMonth/88366/9/czech-republic-in-september