Světové metropole ukazují, že i velké město může být bezpečným místem. Tady budete jako doma

Při cestování do zahraničí se chceme vždy cítit v bezpečí. Jestli plánujete cesty po velkých městech po celém světě, nebo se chcete přímo přestěhovat, máme pro vás 5 tipů na nejbezpečnější města na světě. Tato města nejsou jen bezpečná. Záleží jim také na životním prostředí a dobrém zdravotnictví. Podívejte se, jaká města se dostala na seznam Safe Cities Index 2021.

Kodaň a Toronto

Hlavní město Dánska se pyšní severskou architekturou, vysokým indexem bezpečnosti a láskou k životnímu prostředí. Body navíc získalo za komunitní smýšlení, které je pro Dány typické. Dokonce pro to mají vlastní slovo samfundssind. Zde se budete zaručeně cítit dobře a bezpečně.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké jídlo si můžete vyrobit doma a zároveň ho dát psovi?

Kanadské Toronto je plné nejrůznějších kultur, které se zde prolínají. Lidé si vzájemně pomáhají. Možná proto získalo město titul nejotevřenějšího města na světě. Navíc si cení životního prostředí a snaží se ho chránit. Jestli se chcete někde cítit jako doma, Toronto je skvělá volba.

Zdroj obrázku: Freepik

Singapur a Sydney

Asijský Singapur je ideální volbou pro všechny milovníky Asie. Jde o místo, kde je na vysoké úrovni zdravotnictví, infrastruktura i bezpečnost. Své místo na seznamu získalo město také díky aktivnímu přístupu k pandemii koronaviru. Musíte jen pamatovat na zdejší předpisy, protože za porušení hrozí vysoké pokuty.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování auta v obýváku má svá specifika

Sluncem zalité Sydney je městem, kde se budete cítit neuvěřitelně v bezpečí. Sami cestovatelé říkají, že se nikde necítili jistější. Ve městě navíc najdete i místa, kde se můžete setkat s přáteli pod chytrým osvětlením nebo se venku připojit k Wi-Fi síti. Jednoduše jde o moderní, krásné a bezpečné město.

Tokio

Hlavní město Japonska je naprostým unikátem. Je vysoce moderní a zároveň velmi bezpečné. Obávat se tu nemusíte ani na silnicích, protože Japonci jsou mistři dopravní bezpečnosti. Místní lidé jsou ohleduplní k ostatním. Díky tomu se tu budete cítit dobře, i když budete stát uprostřed velkoměsta.

Zdroj: https://safecities.economist.com