Úspora vody: šetřete jednoduše díky zdánlivému zanedbání hygieny

Každodenní mytí těla je pro mnohé lidi základní součást osobní hygieny. Ukazuje se ovšem, že každodenní mytí celého těla je zbytečné. Přehnaným mytím si odstraníme také prospěšné bakterie, které umožňují lidskému mikrobiomu rozlišit dobré a zlé patogeny. Tělo určitý druh bakterií potřebuje pro obranyschopnost. Jaké jediné tři části lidského těla bychom měli mýt pravidelně?

Které tři části těla bychom každý den mýt měli?

Určitě bychom neměli zapomínat na intimní místa, podpaží a chodidla. Namísto celého těla odborníci doporučují umývat každý den pouze tyto tři části těla. Zbytek těla postačí opláchnout vodou. Příliš důkladné mytí totiž může způsobit to, že z těla odstraníme také zdraví prospěšné mikroby, které bojují s těmi nezdravými. Mytím můžeme způsobit rozvoj plísní a ekzémů.

Mohlo by vás zajímat:  Ignorovat bolest břicha může znamenat velké problémy. Se žlučníkem není radno si zahrávat
Zdroj obrázku: Freepik

Kosmetika je také důležitá

Mytím z těla odstraňujeme první vrstvu kůže, takzvanou epidermis. Pokud budeme používat při mytí kosmetiku, měli bychom i ji vybírat moudře. Kosmetika by měla být vybrána dle druhu pokožky. Také je vhodné zaměřit se na kosmetiku vyrobenou z přírodních, ekologicky pěstovaných produktů.

Časté sprchování

Časté sprchování může rapidně snižovat imunitní systém lidského těla. Náš imunitní systém potřebuje určitou stimulaci od běžných mikroorganismů, nečistot a dalších faktorů životního prostředí, aby produkoval ochranné látky a nastartoval správné fungování imunitní paměti.

Mohlo by vás zajímat:  Vlasy potřebují neustálou péči. Základní kroky by neměl vynechat žádný muž

Voda vysušuje

I když se to může zdát nelogické, voda samotná naši pokožku vysušuje. Proto se doporučuje podpořit pokožku po mytí také tělovými mléky a oleji. Nejvhodnější je opět vybrat ekologické produkty, které pokožku nepoškodí, neohrozí ji chemickými látkami a také pokožce napomohou vrátit jí obrannou funkci.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/blog/showering-daily-is-it-necessary-2019062617193