Na podzim potřebuje trávník dostatečnou péči. Posílí ho před zimou a připraví na další sezónu

Mít na zahradě nebo na chalupě krásný pažit jako v anglickém parku, to je snem snad každého, kdo trávník vlastní. Je pravda, že v Británii jsou podmínky pro jeho vypěstování poněkud lepší, zimy tam nebývají příliš kruté, léta jsou mírnější a navíc během nich hodně prší, což trávě svědčí. Ale kvůli dokonalému trávníku se do Spojeného království stěhovat nemusíte, s trochou píle a správné péče vyroste i u nás. Jen je třeba umět se o trávník postarat a vědět, že je třeba začít už na podzim, nikoli až na jaře.

Mohlo by vás zajímat:  Jaká místa patří mezi nejšpinavější ve vašem domově?

Zbavte se plevele

Na podzim je potřeba trávník připravit na zimní hibernaci tak, aby mrazy pokud možno přežil bez úhony. S tím pochopitelně souvisí také odstranění plevele, který se na většině zahrad během léta uchytí. Můžete to udělat ručně nebo nějakým chemickým přípravkem. Využijte takový, který se umí nejlépe vypořádat s typem plevele, který se u vás vyskytuje nejčastěji. Skvělá prevence před plevelem je mulčování.

Zdroj obrázku: Freepik

Správně prohnojte

Aby trávník přečkal zimu a na jaře měl dostatek živin pro rychlý růst, potřebuje na podzim dobře prohnojit. Trávníková hnojiva jsou většinou sezónní, běžně tak koupíte dva až tři druhy. Existují směsi na jarní, letní i podzimní hnojení, na podzim je pochopitelně třeba sáhnout po poslední variantě. Pokud je trávník zdravý, většinou stačí hnojit jednou za měsíc, což v případě podzimní směsi znamená dvě až tři dávky. Trávník, který přes léto hodně utrpěl, můžete na podzim prohnojit i čtyřikrát.

Mohlo by vás zajímat:  Proti sršním se můžeme bránit některými rostlinami, dobře fungují i běžné sítě proti hmyzu

Znovu osejte

Když pominou horké dny a začnou sychravé podzimní, je také nejvyšší čas osít všechny části trávníku, kde se tráva z minulých výsevů dostatečně neuchytila. Spolu s osivem použijte také speciální trávníkovou směs, která obsahuje správný mix živin pro to, aby se osivo ujalo. Čerstvě oseté plochy je následně třeba dostatečně zalévat, optimálně jednou denně po dobu nejméně dvou týdnů.

Zdroj: https://www.lawnweedexpert.co.uk/news/post/autumn-lawn-care-tips