K nelegálnímu stahování vedou lidi různé důvody

Nelegální stahování souborů z internetu je na světě běžná věc. V některých zemích s tímto druhem zločinu bojují, v jiných ne. Důvodů, proč se lidé uchylují k tomuto způsobu, je hned několik. Nejčastěji vás napadne, že lidé nechtějí platit za soubory. Samotných důvodů je však mnohem více a některé z nich jsou docela bizarní. Pojďme se tedy podívat, o jaké důvody se jedná.

Nejvíce alibistickým důvodem je, že to dělají i ostatní, tak proč je něco na tom špatného. Čím více lidí se bude tímto pravidlem řídit, tím horší bude situace.

Mohlo by vás zajímat:  Čeští vědci se zapsali historie hned několikrát. Tato jména znají na celém světě

Autoři nepotřebují peníze

Někteří respondenti odpověděli na toto téma, že nevidí nic špatného na tomto způsobu získávání souborů. Například u her, seriálů, filmů nebo aplikací tvrdí, že daný snímek nebo hra jsou příliš staré na to, aby potřebovaly nadále peníze za pořízení. Jsou přesvědčení, že si autoři vydělali už dost peněz, tak proč by si nemohli dovolit stáhnout film nebo hru zadarmo. Sami si přitom ale neuvědomují, že kdyby se jednalo o jejich výtvor a někdo by takto zneužíval jejich produkt, tak by sami nebyli nejšťastnější.

Mohlo by vás zajímat:  Na zdraví! Okolo kýchání koluje mnoho pověr a mýtů, lékaři uvádí vše na pravou míru
Zdroj obrázku: Freepik

Chtějí si daný produkt vyzkoušet

U některých her nebo aplikací, jež nenabízí zkušební období, se dá tento důvod pochopit. Ne všechny aplikace nebo hry nabízí tuto volbu. Co se ale týče filmu nebo seriálu, tady tento důvod moc pochopit nejde.

Špatná dostupnost

Ne všechen obsah je dostupný ve všech zemích. Ať už se jedná o jakýkoliv důvod vývojářů nebo autorů, musíme jej respektovat. Z tohoto důvodu často lidé volí nelegální stažení, aby si mohli vychutnat něco, po čem touží, ale skrze nedostupnost na daný obsah nedosáhnou.

Mohlo by vás zajímat:  Případ Thomase Mansfielda varuje před nadužíváním kofeinu. Ze stimulantu se snadno stane jed

Dalším omluvitelným důvodem je, že někteří uživatelé ani nemají žádné ponětí o tom, že by dělali něco špatně. Mnoho z nich ani neví, že nelegálním stažením porušují autorská práva. Pokud tedy patříte spíše ke skupině, která odmítá platit a zkouší obejít omezení, zkuste si to rozmyslet. Pokuste se vcítit se do role autora, kolik úsilí jeho dílo stálo.

Zdroj: https://fossbytes.com/10-reasons-why-people-do-piracy-and-download-movies-shows-albums-software/