Mšice jsou skutečnou pohromou každé zahrady. Rostliny před zkázou ochrání jednoduchý trik

Zahradničení je velice náročným koníčkem. Od přípravy půdy, odplevelování, hnojení, prořezávání až po zalévání sklízení. To vše jsou činnosti, které stojí námahu a čas. Baví vás tato práce a těší i úroda, ale co když se objeví mšice, které začnou narušovat a kazit vaši práci? Tito nenasytní tvorové ničí úrodu rychlostí světla. Jak se zbavit otravných mšic, aniž bychom použili chemické přípravky?

Mšice jsou hmyz, který měří maximálně 5 mm. Zdání ale klame, i přes svou drobnost dokážou zničit úrodu během chvíle. Objevují se na pokojových rostlinách, květináčích, balkónových exemplářích a v zahradách. Jejich kolonie čítá až stovky jedinců, což znamená značný problém, jelikož jejich apetit je podobný Otesánkovi. Pokud nezareagujeme včas, může nás to velice bolet. A aby toho nebylo málo, přítomnost mšic přitahuje mravence, takže se problém zdvojnásobí.

Mohlo by vás zajímat:  Věčně zamlžená okna budou minulostí. Snadnou pomoc najdete přímo ve své kuchyni a koupelně

Jaké rostliny jsou ohroženy?

Mšice nejsou extra vybíravé, živí se především:

  • okrasnými rostlinami,
  • ovocnými stromy,
  • kulturními rostlinami.
Zdroj obrázku: Freepik

Mezi největší noční můru zahrádkářů patří mšice na růžích, ibišku, jasmínu, lichořeřišnici, petúnii, červeném rybízu, rajčatech, okurkách, červené řepě… Můžete je přesadit jinam, ale lepší variantou je se zbavit mšic. Jenomže jak na to? Je potřeba použít chemických přípravků? Určitě ne, pomůže nám žlutá barva a příroda, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Zázračná žlutá stuha

Trik se žlutou stuhou je prostý. Žlutou stuhu se doporučuje navléci na záhony už preventivně. Jasná žlutá barva přiláká berušky, které jsou přirozenými nepřáteli mšic. Denně jich zvládne spořádatstovku. Po týdnu mšice vymizí.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se překvapit vysokým účtem za plyn. Díky několika změnám už se nebudete bát vařit

Nalákání berušek nepomůže jenom s mšicemi a mravenci, ale také s molicemi, mladými housenkami a larvami brouků a much. Toto je jedna z nejvíce ekologických variant, jak se vypořádat se škůdci v zahradě. Tak co, vyzkoušíte ji?

Zdroj: https://treenewal.com/how-to-get-rid-of-aphids-9-effective-solutions/