Léto přináší řidičům řadu komplikací a nepříjemných okamžiků za volantem

Jízda automobilem je v jednotlivých ročních obdobích i podmínkách odlišná. Určitě vás napadne, že jízda v zimě bývá obtížná, co se týče sněhu, náledí nebo nízkých teplot celkově. Obecně platí, že je potřeba k vozidlu přijít dříve, pokud neparkujete v garáži nebo pod stříškou. Před samotnou jízdou je nutné zahřát nejprve motor a odmrazit skla, popřípadě odstranit sníh, abyste měli plný výhled a neomezovali ostatní.

Pokud si ale myslíte, že jízda v létě je snadnou záležitostí, jste na omylu. Čeká na vás daleko více problémů, než byste si mysleli. Na co je potřeba si dávat obrovský pozor v letním období?

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho řidičů se autorizovaným servisům obloukem vyhýbá. Snaha ušetřit se ale může vymstít

Vysoké teploty

Teploty patří mezi hlavní problémy v jednotlivých ročních obdobích, respektive v zimě a létě. V zimě je situace jednoduchá, stačí se obléct, v autě si zatopit a můžete jet. V opačném případě vyvětráte auto, stáhnete okna, necháte proudit vzduch a po snížení teploty zatáhnete okna a zapnete klimatizaci, aby nedošlo k velkému teplotnímu šoku po zapnutí klimatizace ihned po otevření automobilu. Pokud ale jezdíte v autě, které nedisponuje klimatizací, hrozí vám únava organismu, dehydratace a celkové nepohodlí, jež může vést k problémům, popřípadě nehodám.

Mohlo by vás zajímat:  Barva auta hraje roli při policejních kontrolách i životnosti karoserie
Zdroj obrázku: Freepik

Oslnění

V zimě trvá den kratší dobu než v létě. Slunce tedy svítí kratší dobu a kolikrát ani není na obloze, protože je schované pod mrakem. V létě je daleko více dní, kdy svítí slunce a může vás potencionálně oslňovat při východu nebo západu. Kvůli tomu mohou vznikat situace, které vás budou limitovat a mohou vést k nehodě.

Hustota

Pokud si myslíte, že budou silnice méně frekventované, jste na omylu. Daleko větší pravděpodobnost je, že bude provoz hustší. Mohou za to totiž dovolené, kdy lidé jezdí častěji na různá místa, ať už do zahraničí, nebo ve vnitrozemí. I když budou některé MHD spoje zrušeny, tak to na silnici nepůjde moc poznat. Přes léto se většinou provádí různé rekonstrukce a opravy cest.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr ojetého vozu není snadný, klíčem je dívat se na správné věci

Svou mírou k hustotě přispívají i samotné děti, které mají prázdniny. Svůj čas tráví mnohem více venku u silnice než doma. Budete tak muset být více ostražitější, než jste byli doposud.

Zdroj: https://www.defensivedriving.org/dmv-handbook/summer-driving-safety-tips/