Řadu problémů s autem odhalí až první jarní dny

S příchodem jarních a letních dnů mnoho z nás tráví více času na silnicích. Ať už se jedná o cesty za prací, výlety nebo dovolené, je pro řidiče klíčové mít své vozidlo v dobrém technickém stavu. Bohužel často se stává, že právě během teplejšího počasí řidiči zjistí, že něco důležitého v autě nefunguje. Často jsou za tyto problémy sami zodpovědní, protože neudržují své vozidlo v dostatečné kondici a nechávají údržbu a opravy na poslední chvíli.

Klimatizace

Mnozí řidiči jsou během teplejších dnů překvapeni, když zjistí, že jejich klimatizace nefunguje. Auto zaparkované na slunci může být nepříjemně vyhřáté a tlačítko k aktivaci klimatizace sice svítí, ale z výdechů nevychází žádný ledový vzduch. Na danou závadu však šlo přijít podstatně dříve, než když je chlazení nejvíce potřeba. Někteří řidiči totiž klimatizaci nezapínají v zimě, ani když by mohli. Klimatizace totiž může sloužit i k odvlhčení interiéru vozu, a tím se předejde vzniku plísní a nepříjemnému zápachu. Kdo využívá klimatizaci během zimních měsíců, mohl už v té době zjistit, že s klimatizací není něco v pořádku, a mohl tak problém řešit včas.

Mohlo by vás zajímat:  Víte, jak ošetřit svoje auto před zimou?
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné používání může být efektivní prevence

Používání klimatizace v zimě by se nemělo omezovat jen na odmlžování skel. Je to vhodné i pro zachování dobré kondice celého systému. Časté používání klimatizace v zimě totiž pomáhá předcházet potenciálním problémům v létě, kdy klimatizace bývá nejvíce využívána. Je to proto, že když něco používáme pravidelně, je to také méně náchylné k poruchám. Klimatizace v autě je toho jasným příkladem, když po několika měsících nečinnosti nejde v létě plným výkonem. Když k tomu připočteme stáří auta, může tento přístup vést k nechtěným problémům, které mohou být finančně náročné na řešení. Pravidelné používání klimatizace v zimě může být tedy efektivní prevencí pro budoucí problémy s klimatizací.

Mohlo by vás zajímat:  Nechávat pootevřená okénka v autě je vždy risk

Ostatní závady

Kromě nefunkční klimatizace mohou mít řidiči s příchodem teplejších dnů problémy také s dalšími prvky v autě. Mezi nejčastější patří například výpadky elektroniky, vadné baterie, zablokované brzdy nebo problémy s chlazením motoru. Tyto závady se dají někdy řešit pomocí drobných úprav, ale v mnoha případech je nutné vyhledat specializovaný servis, což se může promítnout do vysokých nákladů na opravy. Pokud se řidiči pravidelně starají o údržbu svého vozu, mohou se mnohým z těchto problémů vyhnout.

Zdroj: https://blog.atseuromaster.co.uk/air-con/most-common-reasons-car-air-con-isnt-working